Zúčastněte se Olympijského maratonu na Lipně. Registrace online

Zúčastněte se Olympijského maratonu na Lipně. Registrace online​V neděli 21. srpna vyvrcholí program Olympijského parku Rio-Lipno maratonem jednotlivců i týmových štafet, který se poběží z Nové Pece až do Lipna nad Vltavou. Start závodu je v 14:30.

Trasa závodu je navržená tak, že protne všechny lokality Olympijského parku. Ti nejvytrvalejší si mohou zaběhnout maraton v celé jeho délce (42 km), kratší úsek měří 7 km.

„Věříme, že letošní ročník nebude posledním. Naším snem je, udělat z maratonu, který propojuje obce na Lipensku, každoroční tradici,“ uvedl Marek Brodský, ředitel komunikace Českého olympijského výboru.

Závod odstartuje současně s výstřelem maratonu mužů na olympijských hrách v Riu (TV přenos na startu). Každý účastník dostane v cíli památeční olympijskou medaili.

Zúčastnit se mohou muži, ženy i štafety pro 2, 3, 4 nebo 5 běžců (muži, ženy, smíšené). Startovné je 100 kč.

Ke skvělým výkonům bude běžce hnát kapela brazilských bubeníků, hudební vystoupení po trase a brazilské tanečnice v cíli. Pro účastníky bude zajištěn rozvoz autobusy, úschovny na všech předávkách a převoz osobních věcí z jednotlivých předávek do cíle.

Maratonem si běžci zároveň připomenou Emil Zátopka či Věru Čáslavskou, kteří se 21. srpna postavili sovětské okupaci.

Více informací o závodě najdete zde!

ČTĚTE! PRAKTICKÉ INFORMACE V DEN ZÁVODU!

Registrace:
Online na: https://www.sportt.cz/register/401 nebo v den akce ve stánku Jihočeského kraje od 10 – 12h.