Zapálení ohně, brazilská show i ohňostroj otevřely Olympijský park Plzeň

Zapálení ohně, brazilská show i ohňostroj otevřely Olympijský park PlzeňPřes 1500 Plzeňanů si dnes nenechalo ujít slavnostní show, při níž byl oficiálně veřejnosti otevřen Olympijský park Plzeň, dosud největší sportovní projekt západočeské metropole. Lidé v takzvané Fan zóně areálu za OC Plzeň Plaza společně zhlédli defilé sportovních klubů, odpočítali zapálení plzeňského olympijského ohně, vychutnali si rytmy salsy v podání brazilských tanečnic, přehlídku olympijského oblečení, ohňostroj i večerní hudební produkci. Kolem půlnoci nabídne velkoplošná obrazovka v parku přímý přenos zahájení olympiády z 9800 kilometrů vzdáleného Rio de Janeiro.

„Dělali jsme to pro vás, Plzeňany, ale i pro návštěvníky a turisty, kteří do Plzně jezdí. Moc bych si přál, abyste si Olympijský park Plzeň užili, užili si ho plnými doušky, protože jsme připravili jednu velkou sportovní show,“ řekl na začátku večera přítomným primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Právě on oficiálně prohlásil Olympijský park Plzeň za otevřený. Spolu s ním byl na pódiu i hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs, za Český olympijský výbor Vladimír Jarý, držitel stříbrné medaile z olympiády v Mnichově v roce 1972. Návštěvníci mohli při zahájení pohlédnout do tváří i dalším olympionikům, na hlavní stage přišli hokejista Martin Straka, triatlonisté Jan Řehula a Přemysl Švarc, hokejisté Bohuslav Ebermann a Vladimír Bednář, házenkáři Vladimír Haber a Michal Tonar starší, cyklista Alipi Kostadinov, atletka Marcela Neckářová a střelec Petr Kovařík.

V Olympijském parku Plzeň, který nabídne 17 dní nabitých sportem a olympijskou atmosférou, se nachází stage s velkoplošnou obrazovkou, jež zajistí desítky hodin přímých přenosů z Ria, k dispozici jsou dvě písečné pláže, plážové bary a další sekce s občerstvením, 11 sportovních sektorů s 54 disciplínami. Na návštěvníky čeká přes 30 hodin dopoledního společného cvičení zdarma, 33 kapel a zpěváků, sedm filmových projekcí, tři velké autogramiády i další program, připraveny jsou besedy s bývalými i současnými olympioniky a dalšími sportovci. Vstup do parku je zdarma, město počítá s celkovou návštěvností kolem 80 tisíc lidí.

Otevírací doba Olympijského parku Plzeň je pro Fan zónu, tedy přední část areálu, stanovena od 16 do ranních 2 hodin. Pro prostor za řekou, kde se bude sportovat, od 16 do 22 hodin. Dříve se park otevře návštěvníkům ve středu 10. a 17. srpna, a to od 13 hodin a o víkendech od 12 hodin.

Aktuální program a informace k projektu Olympijský park Plzeň jsou na www.sport.plzen.eu.