Zahájení Olympijského parku Pardubice nepokazí ani déšť a vítr

Zahájení Olympijského parku Pardubice nepokazí ani déšť a vítrZa každého počasí! Takové je heslo Olympijského parku Pardubice 2016, který začíná právě dnes. Zahajovací ceremoniál nepokazí ani déšť, ani mraky nebo vítr. Průvod vyjde za každého počasí, a to ve 20:16 hodin od fontánky na třídě Míru. Nemusíte se navíc bát, že by vám něco uniklo. Nečekejte u Zelené brány, v Tyršových sadech nebo v parku Na Špici, připojte se k nám hned na třídě Míru a buďte v centru dění. Masky totiž budou součástí celého průvodu a tanečnice budou tančit mezi lidmi. Díky režii Jany Burkiewiczové nebo scénografa Juraje Kuchárka, pardubických tanečních a pohybových skupin vás čeká jedinečný začátek celého Olympijského parku Pardubice 2016.

V parku Na Špici však zábava nekončí. U brány do parku si každý z vás může vzít svíticí tyčinku, kterou pak všichni společně zavěsíme na olympijské kruhy a symbolicky tak zažehneme olympijský oheň. Pardubické Rio pomalu začíná. O půlnoci se všichni přemístíme do hlavní fanzóny v parku Na Špici a odtud pak budeme sledovat zahájení letních olympijských her v Rio de Janeiru. Nikam nespěchejte a pojďte s námi odstartovat nejen park, ale také celé dění v Riu.

Pro ty, kteří se chystají po zahajovacím ceremoniálu rovnou domů, bude připravena speciální doprava. Národní dopravce České dráhy zajistí speciální rychlík, který odjede z Pardubic do Prahy v sobotu v 0:20 hodin a stavět bude v Přelouči,Kolíně, Praze-Libni a skončí ve stanici Praha hlavní nádraží. Mimořádně bude zastavovat i ve Valech u Přelouče, Řečanech nad Labem, Chvaleticích a Týnci nad Labem. Pro ty, kteří pojedou do Pardubic z Prahy, navíc České dráhy připravily speciální kupony, s nimiž budou mít zpáteční cestu zdarma. České dráhy posílí také osobní vlaky z Pardubic na Hradec Králové, které odjíždějí v pátek ve 22:57 hodin a v sobotu v 1:11 hodin. Místo motorových vozů bude nasazena elektrická jednotka RegioPanter s celkovou přepravní kapacitou přes 400 cestujících, včetně stojících.

Více informací o Olympijském parku Pardubice 2016 naleznete na webu www.pardubice.eu, kde je k dispozici také průvodce Olympijským parkem Pardubice 2016, a to ve verzi k tisku a prohlížení. Tišteného průvodce už nyní seženete také v Turistickém informačním centru Pardubice. Další podrobnosti najdete i na stránkách www.olympijskeparky.cz (i zde je průvodce ke stažení a prohlížení) a na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016.

Buďte s námi jeden tým a zažijte hezký večer.