Začínáme! Olympijský park Rio-Lipno se v pátek od 16h. otevře veřejnosti

Začínáme! Olympijský park Rio-Lipno se v pátek od 16h. otevře veřejnostiPremiéra Olympijského parku Rio-Lipno je tady. Už v pátek v 16:00 vstoupí do parku první návštěvníci. Večer je na programu slavnostní zahájení spojené se sportovně-kulturním programem. Vstup je zdarma.

Park bude v provozu po celou dobu olympijských her, tedy 17 dní (do 21. srpna), a návštěvníci si v něm mohou vyzkoušet 47 olympijských a neolympijských sportů. Srdce parku je v Lipně nad Vltavou, dalšími lokalitami jsou Loučovice, Přední Výtoň, Frymburk, Černá v Pošumaví, Horní Planá a Vyšší Brod.

Program zahajovacího dne (Lipno nad Vltavou)

  • 16:30-17:00, 17:30-18:00 a 18:30*-19:00

Tam Tam Batucada + Vibrazil – orchestr složený z bubeníků a perkuristů, který používá nástroje hrající v průvodech světoznámého brazilského karnevalu.
*spojeno s křtem přenosového vozu Českého rozhlasu R-Stream

  • 19:00-19:30 Slavnostní zahájení Olympijského parku

Kdo se zúčastní?

Libor Varhaník (mistopředseda ČOV), Milan Štěch (předseda Senátu), Jiří Zimola (hejtman JČ kraje).

Starostové všech osmi obcí: Regina Houšková (obec Přední Výtoň), Irena Pekárková (obec Černá v Pošumaví), Jakub Koželuh (obec Nová Pec), Jan Kubík (obec Loučovice), Oto Řezáč (městys Frymburk), Milan Zálešák (město Vyšší Brod), Zdeněk Zídek (obec Lipno nad Vltavou)

Bývalí čeští olympionici: Kateřina Neumannová, Roman Šebrle, Jan Jindra, Eva Samková, Oldřich Svojanovský, Pavel Svojanovský, Antonín Procházka, Václav Vochoska, Václav Chalupa, Jiří Adam, Jaroslav Pouzar, Vladimír Caldr, Vladimír Kocman, Petr Pavlásek, Jiří Čtvrtečka, Miloš Bečvář, Jaroslav Pekař, Jaroslav Kopet, Pavel Valach.

  • 20:00-21:10 Hudební koncert skupiny Portless
  • 21:10-21:40 Tam Tam Batucada + Vibrazil
  • 21:30-22:30 Multimediální show CIRCLE z cyklu audiovizuálního festivalu VLTAVA ŽIJE - výpravná multimediální show na vodní hladině Lipna vytvořená speciálně pro slavnostní otevření Olympijského parku Rio-Lipno agenturou Art4promotion.

Po skončení oficiálního programu lze na velkoplošných obrazovkách sledovat v přímém přenosu zahajovací ceremoniál letních olympijských her v Riu, který začíná v 01:00 SEČ.