Vzpěrači ohromili Olympijský park Lipno

Vzpěrači ohromili Olympijský park LipnoVzpírání se u nás dostává opět k velké oblibě. Široké spektrum sportů ho využívá ve svých trénincích pro zvýšení síly, výbušnosti a svalového rozvoje, což by Vám jistě potvrdili koulaři, oštěpaři, diskaři či kladiváři, ale i hokejisté nebo zápasníci či vyznavači velmi rozvíjejícího se cross fitu. V olympijském parku byli vzpěrači připraveni zasvětit Vás do tajů tohoto krásného sportu.

Návštěvníci si mohli zkusit zatrénovat na pravých vzpěračských činkách a okusit atmosféru vzpěračské soutěže na pravém závodním „prkně.“ Český svaz vzpírání, zde reprezentovaný plzeňskými kluby Slavoj 1899 a Start, měl své zastoupení ve dnech 15.8. a 16.8. olympijském parku Lipně nad Vltavou, přičemž vrcholem byl přenos z Ria, kde ve váhové kategorii +105 kg startoval náš ambiciózní reprezentant Jiří Orság.

České vzpírání má světě pořád velký lesk a to díky našim třem olympijským vítězům a legendám Jaroslavu Skoblovi, Hansu Zdražilovi a Otu Zarembovi. V současné době se soutěžně vzpírá ve 192 zemích světa. Čeští vzpěrači jsou sdruženi v minimálně 35 aktivních oddílech a vzpírají ve všech věkových a váhových kategoriích, a to jak v mužské, tak i v ženské kategorii. Vzpírání je sport, který se dá provozovat od útlého mládí až do velmi vysokého věku, což nám dokazuje dnes již 87 letý Václav Popilka, který i teď nastupuje do vzpěračských soutěží.