Vyzkoušejte Stezku Olympijského víceboje!

Vyzkoušejte Stezku Olympijského víceboje!Potkat hvězdy českého sportu mohou děti v Olympijském parku na Lipně na Stezce Olympijského víceboje, kde mají zároveň příležitost zjistit, jaké jsou jejich silné stránky a který sport je pro ně ten pravý. Výsledky vyhodnocují třeba krasobruslař Tomáš Verner nebo bývalý český reprezentant ve skoku o tyči a projektový manažer Sazka Olympijského víceboje Štěpán Janáček.

„Cílem akce je říct dětem, jak na tom jsou, a naznačit, jakým směrem by se měly vydat. Podle výkonů mají ještě šanci zjistit, jakému z olympioniků se podobají a vidět v nich reálný příklad,“ popisuje Janáček. Děti za každý splněný okruh získají odměnu.

Stezka Olympijského víceboje je na čtyřech stanovištích – centrum parku na Lipně, Loděnice, Frymburk a Přední Výtoň. „Ti, kteří obejdou celou stezku, získají plyšáka. Za dva dny to už pár lidí stihlo a hodně dalších dětí mi říkalo, že do toho jde.“

A co přesně na návštěvníky parku čeká? Na základě výsledků různorodých disciplín (hod basketbalovým míčem, medicinbalem, raketkou, skok daleký, sedy-lehy, trojskok, kliky, skákání přes švihadlo, sprint atd.) získají analýzu fyzických předpokladů a zjistí, jaký jsou pohybový typ (vytrvalostní, silový, rychlostní). „Za tři dny zatím přišlo odhadem přes 500 dětí, o testování mají zájem děti od 2,5 do 15 let, ale i rodiče. Zapojují se celé rodiny.“

Aby děti získaly některou z odměn, musí kromě účasti v disciplínách prokázat i ducha fairplay. „Se Čtyřlístkem máme desatero fairplay, děti musí zodpovědět jednu správnou odpověď na jednom ze čtyř stanovišť,“ dodává Štěpán Janáček.

Sazka Olympijský víceboj.