Verner s Přindišem si užívali soutěž v čepování piva

Verner s Přindišem si užívali soutěž v čepování pivaJak správně načepovat pivo? Důležitá je technika nebo správné naklopení půllitru, vysvětlovala Veronika Mikésková, několikanásobná finalistka soutěže Master Bartender. Jejími „studenty“ tentokrát byli ve stanu Pilsner Urquell čeští sportovci Tomáš Verner a Vítek Přindiš. A došlo i na soutěžení.

Veronika v roli lektorky nejprve sama ukázala, jak se pivo (plzeňské, samozřejmě) správně čepuje a nařkla Přindiše, který v souvislosti s prací za pípou mluvil o „točení“. „Jaké točení? Točí se tramvaj na konečné, pivo čepujeme!“

V akci se poté představili oba sportovci. Měli za úkol půllitr umýt a načepovat hladinku i mlíko. Mikésková jejich snažení ihned obodovala a desítky přehlížejících tleskaly.

Těsným vítězem se nakonec stal bývalý krasobruslař, ale pochvalu si vysloužili oba. „Na amatéry skvělý výkon, pánové,“ chválila Mikésková.

„Verča byla skvělý instruktorem, ale výčepním bych teda být nechtěl. Trvá mi to hrozně dlouho a hosti by už po mě začali házet půllitry,“ smál se Verner.

Oba si pak na pár minut zahráli na výčepní a většina hostů si od nich kromě piva odnesla také podpis nebo společnou fotografii.