Ve fotbalové exhibici padlo deset gólů. Duel legend proti Českým Budějovicím skončil remízou

Ve fotbalové exhibici padlo deset gólů. Duel legend proti Českým Budějovicím skončil remízouNa jedné straně Patrik Berger nebo Ivan Hašek, na té druhé Roman Lengyel či Pavol Švantner. Na fotbalovém hřišti v Loučovicích odehrál výběr vicemistrů Evropy z roku 96 exhibiční duel se „starou gardou“ Českých Budějovic. A výsledek? Spravedlivá remíza 5:5.

„Hříští výborné, spoluhráči super, počasí skotské. Jsem spokojený,“ vyprávěl pár minut po zápase Ivan Hašek, jeden z členů reprezentačního týmu. „Fotbal už moc hrát nechodím, ale tenhle týden jdu snad čtyřikrát, tak nevím, jestli to vůbec přežiju!“

Utkání v Loučovicích přihlížely čtyři stovky fanoušků. Tleskalo se třeba parádním obrannému zákroků Romana Lengyela, který na brankové čáře zabránil jistému gólu, nebo pěkné gólové levačce Patrika Bergera.

Hrálo se dvakrát 35 minut. Dynamo třikrát vedlo, ale soupeř vždy dokázal srovnat. V závěru však sahali po vítězství reprezentanti, ale Roman Lengyel dvě minuty před koncem srovnal na konečných 5:5.

„S partou, která tu byla, si člověk nezahraje každý den. Navíc těch diváků! Přišli, fandili a viděli deset gólů, takže snad odchází spokojeni,“ uvedl Luboš Pecka, vyhlášený střelec.

„Dobrý, ale pro nás padesátníky už trochu náročnější,“ smál se zadýchaný Pavel Kuka, který se podobně jako řada ostatních ještě dlouhé minuty fotil u hřiště s fanoušky. „Hráli jsme proti těžkému soupeři. Škoda, že jsme o výhru přišli v posledních vteřinách.“

Branky:
České Budějovice: Vácha, Plocek, Vácha, Pecka, Lengyel.
Výběr vicemistrů Evropy 96: Šíma, Kubík, Látal, Berger, Kuka.

Soupiska Euro 96: Ladislav Maier – Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Pavel Kuka, Tomáš Ujfaluši, Jan Suchopárek, Karel Poborský, Luboš Kubík, Ivan Hašek, František Straka, Karel Rada, Pavel Hapal, Radek Látal. Tým sestavil Pavel Kuka

Soupiska SK Dynamo ČB: Pavol Švantner, Jaroslav Černý – Jiří Lerch, Roman Lengyel, David Horejš, Stanislav Marek, Jaromír Plocek, Martin Vozábal, Jiří Anderle, Jiří Povišer, Karel Vácha, Luboš Pecka, Radek Šíma, Miroslav Hanousek, Marek Peterka, Jaromír Vodička, Milan Přibyl, Ivo Hanzal (trenér), Radek Šíma (vedoucí mužstva). Tým sestavil Karel Poborský.