Ve fotbalové exhibici padlo deset gólů. Duel legend proti Českým Budějovicím skončil remízou

Na jedné straně Patrik Berger nebo Ivan Hašek, na té druhé Roman Lengyel či Pavol Švantner. Na fotbalovém hřišti v Loučovicích odehrál výběr vicemistrů Evropy z roku 96 exhibiční duel se „starou gardou“ Českých Budějovic. A výsledek? Spravedlivá remíza 5:5.

„Hříští výborné, spoluhráči super, počasí skotské. Jsem spokojený,“ vyprávěl pár minut po zápase Ivan Hašek, jeden z členů reprezentačního týmu. „Fotbal už moc hrát nechodím, ale tenhle týden jdu snad čtyřikrát, tak nevím, jestli to vůbec přežiju!“

Utkání v Loučovicích přihlížely čtyři stovky fanoušků. Tleskalo se třeba parádním obrannému zákroků Romana Lengyela, který na brankové čáře zabránil jistému gólu, nebo pěkné gólové levačce Patrika Bergera.

Hrálo se dvakrát 35 minut. Dynamo třikrát vedlo, ale soupeř vždy dokázal srovnat. V závěru však sahali po vítězství reprezentanti, ale Roman Lengyel dvě minuty před koncem srovnal na konečných 5:5.

„S partou, která tu byla, si člověk nezahraje každý den. Navíc těch diváků! Přišli, fandili a viděli deset gólů, takže snad odchází spokojeni,“ uvedl Luboš Pecka, vyhlášený střelec.

„Dobrý, ale pro nás padesátníky už trochu náročnější,“ smál se zadýchaný Pavel Kuka, který se podobně jako řada ostatních ještě dlouhé minuty fotil u hřiště s fanoušky. „Hráli jsme proti těžkému soupeři. Škoda, že jsme o výhru přišli v posledních vteřinách.“