V úterý se na Lipně představí Armáda České republiky!

V úterý se na Lipně představí Armáda České republiky!Program slavnostního vítání olympioniků v Olympijském parku Rio-Lipno obohatí česká armáda. Připravila si celou řadu ukázek a atrakcí pro veřejnost. Do Lipna dopraví sportovce vojenské vrtulníky z Prahy-Kbel.

Od 10.00 do 16.00 hodin budou na Centrálním parkovišti v Lipně nad Vltavou zpřístupněny ukázky vybrané vojenské techniky. Představeno bude například lehké obrněné vozidlo, pyrotechnický robot a další vojenská vozidla. Nebude chybět ani řada zbraní – útočná puška, kulomet, protitanková zbraň Carl Gustav i zbraně a vybavení odstřelovačů.

V průběhu dne nad Lipnem proletí gripeny. Bude prezentován projekt POKOS – Příprava občana k obraně státu, který doprovodí atrakce pro děti. Pro zpříjemnění atmosféry je naplánováno několik vystoupení vojenské hudby DIXILAND z Olomouce.

Mezi pozvanými osobnostmi je i náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, který doplní ostatní významné hosty. Přijďte si užít speciální úterý 16. 8. v Olympijském parku Rio-Lipno!