V Olympijském parku se předvedlo také karate

V Olympijském parku se předvedlo také karateZa čtyři roky v Tokiu bude už karate na programu olympijských her. Vy jste si ho však mohli a stále můžete vyzkoušet v Olympijském parku Rio-Lipno. Prezentace japonského bojového umění je v Indoor aréně.

Návštěvníci si můžou vyzkoušet hned několik disciplín. Pro děti je připravena překážková dráha, pro dospělé pak kata a kumite. Kata je sestava technik, kde se bojuje proti imaginárním soupeřům. Kumite už je samotný boj.

Na diváky čeká také několik ukázek od dětí z krumlovského karate týmu. O ty je obrovský zájem a těší se velké divácké oblibě.

„Jsem ráda, že je karate takový zájem, že si to lidé chtějí vyzkoušet. Navíc to ohromně baví i děti, které se karate věnují. Naučí se tu spoustu nových věcí, protože je to pro ně i takový trénink,“ prozradila Zuzana Linhartová, která se karate věnuje už 21 let a je držitelkou druhého danu, tedy jednoho z nejvyšších výkonnostních stupňů.

„Je to skvělé. Jsem ráda, že tady v parku karate je a hlavně, že bude na dalších olympijských hrách. Já se mu věnuji teprve krátce, ale hodně mě tento sport chytil,“ řekla mladá česká karatistka Markéta.