V Olšině začal Dětský Olympijský tábor

V Olšině začal Dětský Olympijský tábor„Sportujeme, sportujeme, ať si Lipno užijeme!“ křičelo nadšeně 150 dětí, kterým v neděli začal program unikátního sportovního tábora na Lipně.

Po celý školní rok probíhala na základních školách po Česku soutěž nadace Sazka Olympijský víceboj o účast na Dětském Olympijském táboře na Lipně. Učitelé měli možnost přihlásit své třídy na webu Sazka Olympijského víceboje a plněním úkolů v rámci hodin tělesné výchovy si žáci mohli zajistit místo na táboře v rámci Olympijského parku Rio-Lipno.

Tam se nakonec probojovalo pět tříd, které přijely například až z Liberce nebo Teplic. Kromě celých tříd dostalo šanci zúčastnit se tábora i 35 vybraných dětí z dětských domovů.

V neděli 14. 8 proběhlo slavnostní přivítání dětí v Campingu Olšiny v Černé v Pošumaví. Děti kromě organizátorů tábora přivítal i profesionální mistr světa a dvojnásobný bronzový amatérský mistr světa v boxu, Lukáš Konečný.

„Najděte se v nějakém sportu a možná se jednou na olympiádu podíváte i vy. Já sportuji celý život a budu sportovat až do smrti,“ motivoval bývalý boxer děti k aktivitě a lásce ke sportu, nejen v rámci tábora.

„Děti si každý den vyzkouší nové sporty, o kterých kolikrát ani neslyšeli. Tábor je skutečně jedinečný,“ komentoval zahájení Jan Plachý, manager sportovního programu.

Organizátoři záměrně zvolili odlehlejší část Lipenské přehrady, aby si děti po sportovním programu, který budou od pondělí do pátku absolvovat na Lipně nad Vltavou, Přední Výtoni, Loučovicích a ve Frymburku, mohly lépe odpočinout.

Pro děti je nachystán pestrý sportovní program pod dohledem trenérů a specialistů a na večer jsou pro ně připraveny tematické večery, hry, okusí i atmosféru brazilského karnevalu a budou mít čas také na společné fandění českým olympionikům.