Ultimate frisbee – sport bez rozhodčích, založený na fair play

Ultimate frisbee – sport bez rozhodčích, založený na fair playŽe jste o ultimate frisbee ještě neslyšeli? Možnost vyzkoušet si tento sport měli a mají návštěvníci Olympijského parku Rio-Lipno, konkrétně v Přední Výtoni, kde v sobotu proběhl i turnaj smíšených družstev, ve kterých se představilo několik českých reprezentantů. V neděli bude k vidění tento sport přímo v parku v T-Mobile aréně.

Ultimate frisbee není sport jako každý jiný. Je to sport, ve kterém nenajdeme rozhodčí. Zápasy si rozhodují sami hráči. „Náš sport je založený na fair play, rozhoduje takzvaný kodex Spirit of the game,“ prozradila Kateřina Killianová, trenérka a zakladatelka týmu Atrofované ruce Plzeň.

Česká asociace frisbee evidovala loňský rok 457 členů. A v podstatě všichni se navzájem znají. „Jsme taková jedna velká rodina. Náš sport je hlavně o kamarádství a je to všechno taková jedna velká párty“ říká hráč s přezdívkou Elf.

Pod hlavičkou ČAF momentálně existuje dvacet týmů ze všech koutů republiky.

V sobotu se v Přední Výtoni představilo několik reprezentantů a reprezentantek, kteří změřili své síly v ukázkovém turnaji smíšených družstev. Možnost vyzkoušet si tento sport měli i diváci, kterým zmínění hráči pomáhali vylepšit techniku házení a chytání discu.

Podobná příležitost bude v neděli, kdy zkušení hráči předvedou plážové ultimate frisbee. Začátek je v 18 hodin v T-Mobile aréně přímo v srdci Olympijského parku.