Střelba či šerm. Vyzkoušejte si na Lipně disciplíny moderního pětiboje

Střelba či šerm. Vyzkoušejte si na Lipně disciplíny moderního pětibojeNa jedné straně střelba, kousek opodál šerm i ve variantě pro děti. V Olympijském parku Rio-Lipno ožil moderní pětiboj – část z jeho disciplín si mohou návštěvníci až do neděle vyzkoušet v Indoor Areně.

„O sport je velký zájem, což nás velmi těší. Čekáme, že o víkendu bude návštěvnost ještě gradovat. Budeme muset posílit personál,“ usmívá se Lucie Grolichová, organizátorka a sama úspěšná pětibojařka.

Moderní pětiboj, který je na programu olympijských her již od roku 1912, se v Olympijském parku poprvé představil ve čtvrtek. Ovšem jen tři jeho disciplíny: šerm, střelba a dětská verze jezdectví.

„Na ostatní bohužel nemáme kapacitu. Koně by bylo velice složité na Lipno dopravit a plavání zorganizovat. Ale zájemci si ho mohou klidně vyzkoušet přímo v Lipně.“

Sport v parku láká hlavně děti. Od organizátorů dostanou po splnění každé z disciplín na kartičku razítko a letáček, aby mohli fandit českým olympionikům. V Riu bojují o medaile v moderním pětiboji Jan Kuf, David Svoboda a Barbora Kodedová.

V Indoor Areně si můžete vedle moderního pětiboje vyzkoušet i box či tanec. Tak si přijďte zasportovat!