Šachový velmistr Viktor Láznička si zahrál proti veřejnosti

Šachový velmistr Viktor Láznička si zahrál proti veřejnostiViktor Láznička zavítal do Olympijského parku Rio-Lipno a vyzval návštěvníky ke třem šachovým partiím. Zahrál si zahradní šachy na UNI hřišti. Druhý nejlepší český hráč, který patří do první stovky světového žebříčku, potvrdil roli favorita, ačkoliv měl značně ztížené podmínky.

Hrál naslepo simultánku, tedy hru současně na dvou šachovnicích. „Byl to pro mě nezvyk, nikdy předtím jsem to nezkoušel,“ komentoval.

Na první šachovnici se mu postavil Bastien z Amsterdamu. Několik desítek diváků shlédlo česko-holandský souboj, ze kterého vyšel vítězně Láznička. „Byla pro mě velká čest hrát proti velmistrovi. Oceňuji jeho výkon, útočil příliš silně,“ vzdal mu hold Bastien.

Ve druhé partii nastoupil rodinný tým vedený Jardou, který vzdoroval déle, ale také prohrál. Jako třetí velmistra vyzval sedmiletý Kuba, který začal výborně. Dlouho vypadalo, že by mohl získat obrovský skalp. Závěr však opět patřil Lázničkovi, který si vítězství vzít nenechal. „Konečně jsem zjistila, že šachy jsou vlastně fascinující hra,“ svěřila se návštěvnice Markéta.

Exhibice se uskuteční i ve čtvrtek 18. 8. ve 14.00. Přijďte, pokud chcete vidět velmistra v akci nebo pokud si troufáte se mu postavit!