Pumptracková dráha hostila longboardový závod. Padl rekord trati!

Pumptracková dráha hostila longboardový závod. Padl rekord trati!Spousta longoboardových nadšenců vyrazila na pumptrackovou dráhu na Lipně, kde poměřili své síly. V rámci závodu dokonce padl nový rekord trati, který je momentálně 11,6 sekundy.

Na dráze, kterou slavnostně otevírala Eva Samková a Tomáš Kraus, se soutěžilo v pěti kategoriích – kids, rookies, juniors, ženy a muži. Dohromady se do závodu vrhlo 21 longboardových nadšenců.

Jela se dvakrát tři kola a sčítaly se dvě nejrychlejší jízdy. Kategorii kids ovládl Vojta Trojan, který měl konečný čas 28,40 sekundy. Rookies vyhrála Kačka Trojanová časem 28,84. Mistrem kategorie juniors se stal Matouš Koudelka. Ten měl konečný čas 24,57.

V ženách byla nejrychlejší Káča Louthanová za čas 27,61. „Byla to super. Já jsem si to moc užila. Jsem ráda, že přišlo hodně lidí. Můj výkon mohl být lepší, ale hlavně, že nebyl pád. Tahle trať je skvělá. Je dlouhá, je rychlá a pěkně se po ní jede,“ řekla druhá žena pořadí a jedna z organizátorek Majda.

Muže suverénním způsobem ovládl Radovan Novotný, který si připsal čas 24,13. V jedné z jízd ale dokonce překonal rekord trati, který je momentálně 11,6 sekundy!

„Myslím si, že celý závod vyšel perfektně. Vyšlo počasí, což bylo důležité. Přijeli závodníci z celé republiky. Jsem spokojený i sám se sebou. Trať je skvělá. Jsem moc rád, že tu něco podobného vzniklo a hlavně, že to tu zůstane,“ chválil jeden z organizátorů a druhý muž konečného pořadí Jaroslav Koudelka.

Jízdu na longboardu na pumptrackové dráze si může vyzkoušet jakýkoliv návštěvník a to až do konce olympijských her. Veškeré vybavení je k zapůjčení na místě.