Přindiš prohrál závod na trenažeru s dráhařem Buráněm. A musel si vyslechnout cyklistickou lekci

Přindiš prohrál závod na trenažeru s dráhařem Buráněm. A musel si vyslechnout cyklistickou lekciVe středu v podvečer se z VISA stanu v centru Olympijského parku Rio-Lipno nesl bouřlivý potlesk. Patřil kajakáři Vítkovi Přindišovi a bývalému dráhovému cyklistovi Pavlu Buráňovi, kteří si dali na cyklistickém trenažéru za přítomnosti desítek fanoušků exhibiční závod. A výsledek? Jasná výhra favorita.

Ještě než oba borci nasedli do sedla, na pódiu opodál se vsadili: pokud by vyhrál Přindiš, naučil by Buráně na vodě „eskymáka“, v případě opačného výsledku si musel kajakář vyslechnout od parťáka cyklistickou lekci.

Závod nesl název „Velká sázka v ulicích Ria,“ takže si jeho aktéři nasadili virtuální brýle, aby si mohli připadat jako v brazilských ulicích.

Přindiš se spuštěním časomíry nasadil rychlé tempo, ale postupně zvolňoval. To Buráň si zkušeně rozvrhl síly a tratí dlouho 1,5 kilometru prolétl v čase 2:21:81, Přindiš zaostal o čtrnáct vteřin.

„Moje jízda měla vzestupnou tendenci. Myslel jsem, že se mě Vítek bude držet, pak mi došlo, že to asi z vody nezná,“ smál se zadýchaný Buráň.

„Měl jsem horší kolo!“ vykřikl Přindiš. „Pavel si vzadu něco domlouval, určitě to bylo zaplacený, jinak to není možný.“

Nakonec došlo i na splnění sázky. Přindiš si znovu sedl na kolo a Buráň mi v žertu vysvětloval: „Hele, je to jednoduchý. Pamatuj si tři základní věci – řidítka, sedlo a šlapky.“