Přehlídka skvělého mládežnického ragby v Černé v Pošumaví! Neztratili se ani Češi

Přehlídka skvělého mládežnického ragby v Černé v Pošumaví! Neztratili se ani ČešiOlympijský park Rio-Lipno, to není pouze srdce přímo v Lipně nad Vltavou, ale například také v Černé v Pošumaví, kde bylo k vidění skvělé sedmičkové ragby. Do Černé zavítaly národní týmy Česka, Německa, Polska a Maďarska. Ty se utkaly ve třech kategoriích – chlapci do 16 let, dívky do 16 let a dívky do 18 let. Jeden z titulů si odnesly také české dívky.

V kategorii chlapců do 16 let skončili Češi na třetím místě, když v boji o bronz porazili výběr Maďarska. „Hrálo se mi velmi dobře. Byli tu specialisté na sedmičkové ragby, ale my jsme bohužel skončili třetí. S hrou jsem spokojený, ale přeci jenom jsme měli ambice na první místo,“ mrzelo Lukáše Freiwilliga, který hájí klubové barvy Říčan.

Nejcennější medaile putuje do Polska. To porazilo ve finále Německo až v prodloužení, když po základní části byl stav 10:10. Pak ale jeden z polských reprezentantů položil pětku a bylo rozhodnuto.

Dívky do 16 let měly po svých třech odehraných zápasech bilanci dvou výher a jedné porážky, kterou jim uštědřily Němky. Přesto jim to stačilo k turnajovému prvenství.

O titul bojovaly i dívky do 18 let. Jim ale bilance dvou výher a jedné porážky k vysněnému triumfu nestačila. Díky lepšímu skóre zvítězily Němky. A to naše reprezentantky zničily v posledním utkání Maďarky 38:0!

K vítězství v turnaji ale potřebovaly vyhrát minimálně o 45 bodů. „Byl to skvělý turnaj. Báječné zázemí a výborná organizace. Na to, že jsme se sehrávaly chvilku, tak to byla paráda,“ byla spokojená Anežka Sládková, nejlepší hráčka českého výběru.

„Škoda zápasu s Němkami. Bylo tam několik technických chyb. I u mě jich byla spousta a vím, co musím napravit. Jinak ale spokojenost,“ uzavřela Sládková, hráčka Petrovic.