Pohár konfederace v pétanque ovládly Thajky

Pohár konfederace v pétanque ovládly ThajkyO víkendu byl ve Frymburku v Olympijském parku Rio-Lipno k vidění nejlepší ženský pétanque. V kvalitně obsazeném turnaji zvítězily Thajky. Francie, kolébka pétanque, prohrála finále. Třetí skončilo Tunisko, které nečekaně odsunulo úřadující mistryně světa Španělky mimo medailové pozice.

Pohár konfederace vypukl v sobotu ráno. Týmy se utkaly ve dvou čtyřčlenných skupinách o čtyři postupová místa. K žádnému velkému překvapení nedošlo, postoupily dlouhodobě nejúspěšnější týmy současnosti – Thajsko, Francie, Španělsko a Tunisko.

Výběr České republiky těsně nepostoupil ze skupiny. „Holky porazily mistra Afriky Madagaskar a v zápase trojic o chlup podlehly Francii. Rozhodně se v hvězdné konkurenci neztratily,“ pochvaloval si Karel Dohnal, prezident České asociace pétanque.

Neděle už patřila medailovým bojům. Černý den si vybraly Španělky, které jednoznačně prohrály semifinále i finále. Tunisanky jim oplatily porážku ze skupiny a radovaly se z bronzových medailí.

Ve finálovém duelu Thajsko po velké a napínavé bitvě potvrdilo roli favoritek. Klání se zdálo po zápasech dvojic a části zápasu trojic jako rozhodnuté, ale Francouzky ho zvládly zdramatizovat. Prohrávaly už 12:6, ale bod po bodu snižovaly náskok a dlouho napínaly publikum i soupeřky. Závěr si však nakonec Thajky pohlídaly a vybojovaly pro svou zemi prestižní trofej.

„Turnaj se konal na velmi zajímavém místě v krásné krajině, moc jsme si ho užily. Z výhry jsme nadšené, vybojovat tuto velmi cennou trofej nebylo jednoduché,“ radovaly se Thajky.