Pod lipenskou přehradou se utkala elita českých vodních slalomářů

Pod lipenskou přehradou se utkala elita českých vodních slalomářůO víkendu bylo na programu Mistrovství České republiky ve vodním slalomu. O tituly domácího šampiona se závodilo v sobotu v pěti kategoriích. Kajakáři, kajakářky, kanoisté, kanoistky a deblkanoisté si slalom zopakovali i v neděli v rámci 6. Českého poháru.

107.03. Tento čas se v cíli rozsvítil na výsledkové tabuli u dvou kanoistů, Vítězslava Gebase a Lukáše Rohana. Došlo k ojedinělé situaci – nerozhodný výsledek znamená, že se oba borci stali Mistry České republiky.

Mezi kanoistkami dominovala Tezera Fišerová, která nenašla přemožitelku v kvalifikaci ani ve finálových jízdách. To stejné platí o reprezentantce Kateřině Kudějové, která letos úřaduje mezi kajakářkami.

Na sympatickém pátém místě v závodě dopádlovala legenda Štěpánka Hilgertová. Shodnou příčku jako Hilgertová obsadil v nabité konkurenci i olympijský medailista Vavřinec Hradilek.

Prvenství v jeho kategorii kajakářů velmi těsně vybojoval Ondřej Tunka. V o 14 setin pomalejším čase projel poslední brankou Vít Přindiš, který skončil druhý a titul šampiona neobhájil.

Co se nepovedlo Přindišovi, zvládl Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem. Na Lipně zkompletovali zlatý hattrick, po dvou mistrovstvích v řadě letos vyhráli další.

Kolem trati oba dva dny fandilo několik stovek diváků, závody provázela skvělá atmosféra. V sobotu zavítala na Lipno i Markéta s chotěm.

„Můj manžel Ivoš mě pořád bere na fotbal, ale já radši vyrážím k divoké vodě. Tady se nikdo teatrálně nekácí k zemi jako na zeleném pažitu. Všichni makají na sto procent. Mám oblíbené takřka všechny závodníky, ale největším favoritem je pro mě Vavřinec Hradilek,“ komentovala.

Kompletní výsledkovou listinu ze soboty i neděle včetně Mistrovství ČR družstev najdete na stránkách Českého svazu kanoistiky.