Plné hlediště přihlíželo exhibici reprezentantů v pozemním hokeji

Plné hlediště přihlíželo exhibici reprezentantů v pozemním hokejiV úterý odpoledne si návštěvníky parku na Lipně podmanily hvězdy české reprezentace v pozemním hokeji. Na hřišti se představilo pět nejlepších českých hráček, mladí talentovaní junioři i bývalý hráč pozemního hokeje a významný český kardiochirurg Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Děti i dospělí si pod dohledem reprezentantů vyzkoušeli slalomy, překážkové dráhy, dovednostní hry a soutěže, procvičili techniku a pořádně se protáhli.

Poté už nastal očekávaný moment – diváci, kterých si k lipenskému UNI hřišti našlo cestu zhruba 300, se odebrali na tribunu, a zkušení hráči se připravili na atraktivní exhibiční utkání mužů proti ženám.

Že zápas nebude nuda, se ukázalo hned po pěti sekundách hry, kdy se mužský výběr ujal vedení. Nebyla nouze o góly, rychlé nahrávky i brilantní individuální akce.

Aktéři utkání bez zastávky běhali ze strany na stranu a snažili se divákům nabídnout to nejlepší, co umí.

Po čtyřiceti minutách hry se časomíra zastavila na skóre 11:8 pro mužský tým, ale ženy se nenechaly zahanbit a vyhrály následné samostatné nájezdy zásluhou Jana Pirka, jenž odehrál první poločas za muže a před druhým převlékl dres a posílil tým zástupkyň něžného pohlaví.

V ženském výběru se blýskla například Barbora Kavanová, která působí v anglické premier lize, a v mužském nejmladší účastník utkání, teprve třináctiletý Štěpán Klaban, který zaujal diváky perfektní individuální technikou a pomohl svému týmu hattrickem.

„Hrálo se mi dobře, můj první gól byla dorážka se štěstím, nejvíc se mi líbil třetí, super střela. Moc jsem si užil i souhru s panem Pirkem,“ komentoval Klaban.

Celé odpoledne s pozemním hokejem komentoval Martin Cihlář, moderátor a zvukař Evropy 2, který diváky zasvětil do pravidel sportu a předal jim spoustu cenných informací.

„Utkání, které jsme viděli, bylo exhibiční, každý se snažil ukázat, co umí, byly tam různé finty, které nevyšly a tým za to potom zaplatil,“ zhodnotil Cihlář zápas.

„Byl jsem moc rád, že jsem si zahrál, jenom tenhle povrch trochu klouže. Není to povrch, na kterém se normálně hokej hraje,“ poznamenal Jan Pirk, který svým výkonem rozhodně nezaostal za českými reprezentanty a klání si pochvaloval, stejně jako atmosféru na Lipně: „Ten park je výborná myšlenka, takové pokračování Zimního parku na Letné. Může to spoustě lidem otevřít oči a ukázat všechny možné sporty, které mohou dělat.“