Palečkovu skluzavku slavnostně otevřeli čeští olympionici

Palečkovu skluzavku slavnostně otevřeli čeští olympioniciNejdelší skluzavka v Česku, která je součástí Olympijského parku Rio-Lipno, byla slavnostně otevřena v pátek dopoledne speciálním slidecrossovým závodem, které se zúčastnil olympijský vítěz Roman Šebrle, několikanásobní účastníci olympijský her, tyčkař Štěpán Janáček se snowboardcrossařem Michalem Novotným a elitní vodní slalomář Vítek Přindiš.

Všichni čtyři zmínění borci se vrhli na 300 metrů dlouho skluzavku současně, ale první mohl být jen jeden. Dvojnásobný vítěz závodů Světového poháru ve snowboardcrossu Michal Novotný. Hned za ním připlul olympijský vítěz z Atén Roman Šebrle.

„Bylo to zajímavé a celkem to svištělo. Čekal jsem, že to pojede trošku pomaleji, protože nám říkali, že možná na konci budeme dobíhat, ale fakt to svištělo. Určitě to všem doporučuju,“ vyprávěl s nadšením Šebrle. Za nimi pak Vítek Přindiš a Štěpán Janáček.

Poté došlo na slavnostní přestřižení pásky a všichni se na skluzavku vrhli podruhé.

„Jelo se mi parádně. Taky asi díky tomu, že jsem jel první. Ale bylo to vážně super. Jel jsem hlavou dolu a po zádech, abych kluky mohl natáčet. Je to skvělý zážitek. Každý by si to měl zkusit. Myslím, že se to hodně povedlo,“ doplnil s úsměvem Přindiš.

Jízdy už jsou v plném proudu pro veřejnost. Každá jízda je měřena speciální časomírou a všichni budou navíc vyfoceni fotopastí. Fotografie si pak budou moci závodníci uveřejňovat na sociálních sítích. Pro děti bude vždy dopoledne a odpoledne vyhrazena hodina zdarma. Bezplatné jízdy bude moci kdokoliv z návštěvníků získávat ve fan zóně České spořitelny.

Neváhejte a dorazte! Skluzavka se nachází u lanovky ve skiareálu Lipno, deset minut chůze od srdce Olympijského parku.

Pro děti od 6 do 9 let vstup na skluzavku povolen pouze v doprovodu rodičů, dětem od 10 do 15 let na základě písemného souhlasu rodičů.

Poslední možnost sjet si skluzavku v celé délce

V pondělí 7.8. budou mít návštěvníci Olympijského parku poslední možnost sjet Palečkovu skluzavku v plné délce 300 metrů.

Skluzavka bude otevřená od 10 do 14 hodin. Poté se rozdělí do dvou částí – adrenalinová a dětská – z důvodu pohodlnějšího svezení pro mladší návštěvníky Olympijského parku.

V této podobě bude otevřena již v úterý od 10 do 18 hodin. Přijďte si naposledy vyzkoušet nejdelší adrenalinovou vodní skluzavku v České republice!

Dětská skluzavka

Dětská skluzavka měří 130 m a je přístupná od 7 let. Po celou dobu provozu je tato část skluzavky ZDARMA!

Adrenalinová skluzavka

Adrenalinová skluzavka má délku 170 metrů a je přístupná od 13 let.

Ceník:

  • Jedna jízda - 50,-Kč
  • Klienti České spořitelny * 20,- Kč
  • Palečkova rodina a kamarádi* * Zdarma

* po předložení platební karty České spořitelny

* * každý den možnost získat jízdu v Palečkovic fanzoně v Olympijském parku