Ostrava o víkendu ožila olympiádou. Do olympijského parku přišlo téměř 20 000 lidí

Ostrava o víkendu ožila olympiádou. Do olympijského parku přišlo téměř 20 000 lidíOstrava – 8. srpna 2016 – Smích, nadšené výskání dětí, potlesk a temperamentní hudba. To vše bylo o víkendu slyšet z Olympijského parku Ostrava. Jeho brazilskou atmosféru si nenechalo ujít téměř 20 000 návštěvníků, kteří zavítali do některé z lokalit na Masarykově náměstí, v Loděnici u Hradní lávky či na Černé louce. „Nejvíc si atmosféru parku užívají rodiny s dětmi. Jsme velmi rádi, že i přes nepřízeň počasí, která v pátek a sobotu panovala, dorazil tak vysoký počet lidí,“ říká tisková mluvčí Olympijského parku Ostrava Veronika Říčková.

K tomu nejzajímavějšímu z víkendového programu patřil bezpochyby slavnostní zahajovací ceremoniál. Barevného karnevalového průvodu v čele s brazilskými tanečnicemi samby, kejklíři, zábavnými klauny, bubeníky i ohňovou show se zúčastnilo několik tisíc lidí. Milovníci hudby si užili koncerty skupin No Name, Úspěch, Fiha a zpěvačky Elis. Absolutním vrcholem byla neuvěřitelná show zpěváka Dana Nekonečného, který s sebou do Ostravy přivezl velkolepou podívanou plnou pyrotechniky, krásných tanečnic, plyšových goril, mýdlových bublin a laserových efektů. „Všude jinde se za déšť platí, a my ho tady máme úplně zadarmo. Je to tu jak v brazilském deštném pralese,“ rozplýval se zpěvák Dan Nekonečný z pódia.

Kromě koncertů byly k vidění mnohé sportovní exhibice, které si užívali především nejmenší návštěvníci. „Víceúčelové sportovní hřiště na Černé louce je neustále plné dětí. Láká je možnost vyzkoušet si zajímavé sporty a s profesionálními trenéry vyzkoušet například judo, šerm, florbal či házenou. Na sobotní exhibici vítkovických florbalistů a hokejistů byl ze strany dětí doslova nával,“ dodává Veronika Říčková.

V Olympijském parku Ostrava se uskutečnily také slavnostní autogramiády oblíbených olympioniků Moravskoslezského kraje, tančila se samba, ve fanzóně příchozí drželi palce českým reprezentantům v Riu de Janeiru. Bohatý sportovní a kulturní program je připraven na každý den. Olympijský park bude návštěvníkům otevřen až do 21. srpna.