Orientační běh se na Lipně rozhodně neztratil

Orientační běh se na Lipně rozhodně neztratilSoučástí Olympijského parku Rio-Lipno bylo deset dnů stanoviště orientačních sportů. Do jeho akcí se aktivně zapojilo 7 500 sportovců z řad návštěvníku parku!

Orientační běžci předvedli divákům dvě exhibice ve sprintu. Exhibice probíhaly na tratích v Lipně nad Vltavou a ve Frymburku. A na těchto tratích se uskutečnily i dva veřejné závody.

„V závodě jsem pokazila začátek, ale potom už jsem se zorientovala podle toho, jak mi doporučili instruktoři před startem. Jsem moc ráda, že jsem do toho šla,“ komentovala Markéta, která skončila ve druhé desítce.

Kromě toho si celá řada zájemců vyzkoušela orientační běh v mikro sprintu, bludišti orientačního běhu. Absolvovali nejen lehčí tratě, ale také tratě složité i náročné. Dokonce na nich padaly časové rekordy.

Po překonávání rekordů v bludišti lidé vyrazili zúročit trénink do přírody na pevné kontroly s pravou závodní mapou pro orientační běh. V lesech nad Lipnem a nad Frymburkem totiž vyrostly dva areály pevných kontrol, kde si lidé zkoušeli i budou moci vyzkoušet svou orientaci v terénu. Areály zde zůstanou nastálo i po ukončení Olympijského parku!