Olympijský park Rio-Lipno překonal za čtyři dny hranici 50 tisíc návštěvníků

Olympijský park Rio-Lipno překonal za čtyři dny hranici 50 tisíc návštěvníkůZa čtyři dny, kdy je Olympijský park Rio-Lipno v provozu, si do něj našlo cestu již přes 50 tisíc návštěvníků. Park se otevřel v pátek odpoledne a je zdarma přístupný až do konce olympiády, tedy do 21. srpna.

Padesátitisícím návštěvníkem byla Jana Legnerová s manželem Miroslavem a dvěma dětmi. Rodina vystoupila na pódiu a obdržela ceny od partnerů Olympijského parku Rio-Lipno – Alpine Pro, ČEPS, Česká Spořitelna, VISA, ŠKODA, Čtyřlístek, T-Mobile a Jihočeský kraj.

„Nikdy jsme nic nevyhráli, je to pro nás premiéra,“ řekla Jana. „Přijeli jsme kvůli Olympijskému parku a zdržíme se celý týden.“

Srdce parku se nachází v Lipně nad Vltavou, dalšími lokalitami jsou Loučovice, Přední Výtoň, Frymburk, Černá v Pošumaví, Horní Planá, Nová Pec a Vyšší Brod. Návštěvníci si v nich mohou vyzkoušet celkem 47 olympijských a neolympijských sportů.

„O všechny lokality je velký zájem. Velmi silně navštěvovaná je například atletika ve Frymburku, rafting v Loučovicích nebo baseball v Přední Výtoni,“ uvedl ředitel sportovního programu Jan Plachý.

„V Lipně nad Vltavou je populární Škoda výzva, kde mohou návštěvníci absolvovat sprinterský závod na 50 metrů s profesionální časomírou a výsledkovou tabulí, nebo aréna stolního tenisu, tam je možnost hrát na stolech nejrůznějších tvarů. Zájem je rovněž o naše beachová sportoviště, kde zájemci mají možnost vyzkoušet si plážově varianty tradičních sportů, jako fotbal, ragby, házenou, volejbal nebo korfbal,“ dodal Plachý.

Marketingový ředitel Českého olympijského výboru Marek Tesař doplnil, že největší počet návštěvníků lze očekávat i v příštích dvou víkendech. „Pěkné počasí a volné dny jsou velkým lákadlem. Park se nám podařilo rozvrhnout tak, že se na sportovištích ani u vstupu netvoří fronty.“

Další informace o Olympijském parku najdete na:

Facebook: www.facebook.com/olympijskeparky
Instagram: olympijskeparky
Twitter: @olymparky