Olympijský park Pardubice vyvrcholí nedělním závěrečným ceremoniálem

Olympijský park Pardubice vyvrcholí nedělním závěrečným ceremoniálemSedmnáct dnů plných zábavy, sportování a kulturních akcí vyvrcholí v neděli 21. srpna závěrečným ceremoniálem. Na programu ten večer bude speciální koncert pardubických filharmoniků, který symbolicky odstartuje ve 20:20 hodin, další olympiáda se totiž uskuteční v roce 2020. S repertoárem Komorní filharmonie Pardubice můžete přijít společně oslavit úspěchy našich sportovců a zároveň si připomenout historické události tohoto dne.

„Srpen bude mimořádný měsíc. Věřím, že všichni přijdou do Olympijského parku Pardubice 2016 fandit, sčítat medaile našich olympioniků, sportovat a hlavně se skvěle bavit. Máme připravený speciální program, ale bez vás to bude o ničem, tak dorazte,“ zve na nejen na závěrečný ceremoniál ředitelka Komorní filharmonie Pardubice Jarmila Zbořilová.

V rámci večerního koncertu zazní například skladby Vítězný běžec, kterým společně vzdáme hold Emilu Zátopkovi, nebo Kvapík sportovců, Běžecké scherzo, pochody Favorit, Sport nebo Vivat Olympia či Karneval Antonína Dvořáka. Chybět samozřejmě nebude ani píseň We Are the Champions. „Nezapomeneme ani na to, že 21. srpen před 48 lety nebyl rozhodně dnem pohody a radosti. Tak se nad Pardubicemi ponesou skladby Běž domů, Ivane, Bratříčku, zavírej vrátka nebo Modlitba pro Martu, vše pod taktovkou dirigenta a moderátora večera Jana Kučery,“ podotýká Lucie Břízová, vedoucí kulturního oddělení Magistrátu města Pardubic.

Koncert se sice koná na Pernštýnském náměstí, jeho přenosy však můžete sledovat také na Happy Season stage vedle Tyršových sadů nebo ve fanzóně v parku Na Špici. „Pro všechny, kteří se chtějí s Olympijským parkem Pardubice přijít rozloučit, jsme připravili koncept tří zón, aby si všichni mohli závěr olympiády co nejvíce užít,“ uvádí manažer projektu OPP 2016 Pavel Stara.

Živý přenos koncertu na Happy Season stage doplní vystoupení capoeiry, ve fanzóně bude tento živý přenos z Pernštýnského náměstí prokládán vstupy z Rio de Janeira. „Kdo bude mít zájem, může se spolu s námi přesunout do fanzóny v parku Na Špici. Z Pernštýnského náměstí sem navíc dorazí i všichni pozvaní sportovci, kteří se nám na pódiu podepíší na tabuli cti. Ve fanzóně však můžete zůstat i po skončení koncertu, kdy se zde bude promítat také zakončení olympijských her v Rio de Janeiru,“ doplňuje Pavel Stara.

Účast na závěrečném ceremoniálu přislíbili bývalí českoslovenští atleti Imrich Bugár a Jarmila Kratochvílová, basketbalistky Petra Kulichová a Eva Horáková i hokejista Vladimír Martinec, bývalá reprezentantka v běhu na lyžích Květoslava Jeriová-Pecková s manželem veslařem Zdeňkem Peckou.