Olympijský park Pardubice vypukne již zítra, a to zahajovacím ceremoniálem

Olympijský park Pardubice vypukne již zítra, a to zahajovacím ceremoniálemPřijďte si s námi do Olympijského parku Pardubice užít pravou brazilskou atmosféru. Tento mimořádný projekt odstartuje již zítra, 5. srpna, zahajovacím ceremoniálem, který začíná ve 20:16 hodin u fontánky na třídě Míru. Hudba, exotika, barvy, ladné pohyby tanečnic, divoký rytmus samby, smích, hravost a podivné kolostroje… Pardubické Rio může začít.

Nechejte se strhnout energickým karnevalovým průvodem, který se s kolostroji v čele vydá od třídy Míru směrem k Zelené bráně a odtud k Tyršovým sadům. Tanečnice budou všude, na balkonech, kolem kolostroje a rozpohybují tak celý průvod. U Zelené brány na vás čeká výjev Ria a v tajemné krajině Tyršových sadů uvidíte nadpozemské umění cirkusového uskupení Losers. Svou pouť zakončíte v srdci celého Olympijského parku Pardubice 2016 – v parku Na Špici. Každý z vás si u brány může vzít „svůj“ olympijský oheň – svítící tyčinku, kterou pak všichni zavěsíte na železné olympijské kruhy v parku. Olympijský oheň tak bude symbolicky zažehnut.

Do celého ceremoniálu se zapojí zástupci jak kulturní, tak i sportovní scény města. „Vítán bude každý, kdo má rád sport nebo zábavu a bude chtít být součástí této oslavy startu letních her. Vše bude v režii Jany Burkiewiczové, scénografa Juraje Kuchárka a Východočeského divadla Pardubice,“ uvádí Lucie Břízová, vedoucí kulturního oddělení Magistrátu města Pardubic.

Svou účast již potvrdila řada významných sportovních osobností. Dorazí například bývalý hokejový brankář a člen Síně slávy českého hokeje Dominik Hašek nebo dvojnásobná olympijská vítězka ve vodním slalomu Štěpánka Hilgertová. Chybět zde nebudou ani další známá jména ze sportovní oblasti. Zahajovacího ceremoniálu se zúčastní i bývalý československý atlet Imrich Bugár, basketbalista Jiří Welsch, bývalý basketbalista Jaroslav Kantůrek, bikrosařka Aneta Hladíková, bývalí hokejisté Vladimír Martinec a Dušan Salfický, paralympijská reprezentantka v plavání Tereza Diepoldová či bývalý reprezentant v běhu na lyžích Martin Koukal.

Zajištěna bude i speciální doprava. Ve všech linkách městské hromadné dopravy směřujících od nádraží do centra můžete tento den od 18 hodin jezdit na hrací kartu a speciální spoj bude zajištěn také u Národního dopravce České dráhy. „Domluvili jsme se s Českými drahami na tom, že zajistí speciální spoj ze zahajovacího ceremoniálu. Rychlík odjede z Pardubic do Prahy v sobotu v 0:20 hodin a stavět bude v Přelouči,Kolíně, Praze-Libni a skončí ve stanici Praha hlavní nádraží. Mimořádně bude zastavovat i ve Valech u Přelouče, Řečanech nad Labem, Chvaleticích a Týnci nad Labem. Neváhejte a pozvěte své známé,“ zve všechny na zahájení koordinátorka Olympijského parku Pardubice 2016 Dana Valášková. Pro ty, kteří pojedou do Pardubic z Prahy, navíc České dráhy připravily speciální kupony, s nimiž budou mít zpáteční cestu zdarma.

Kromě spojů na Prahu posílí České dráhy ze zahajovacího ceremoniálu i své spoje na Hradec Králové. „Rozhodli jsme se posílit osobní vlaky z Pardubic na Hradec Králové, které odjíždějí v pátek ve 22:57 hodin a v sobotu v 1:11 hodin. Dostatek kapacity pro odvoz návštěvníků ze zahajovacího ceremoniálu by měl být tedy zajištěn. Místo motorových vozů bude nasazena elektrická jednotka RegioPanter s celkovou přepravní kapacitou přes 400 cestujících, včetně stojících,“ informuje Tomáš Netolický, obchodní ředitel regionálního obchodního centra Českých drah v Pardubicích.

Teď už se jen můžete těšit, co dalšího na vás po exotickém, divokém a hravém úvodu ještě čeká. Olympijský park Pardubice 2016 začíná.

Více informací o Olympijském parku Pardubice 2016 naleznete na webu www.pardubice.eu, kde je k dispozici také průvodce Olympijským parkem Pardubice 2016, a to ve verzi k tisku a prohlížení. Tišteného průvodce už nyní seženete také v Turistickém informačním centru Pardubice. Další podrobnosti najdete i na stránkách www.olympijskeparky.cz (i zde je lze nalézt průvodce k prohlížení či k tisku) a na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016.