Olympijský park Ostrava je úspěšně za námi, krásnou tečku za ním včera udělala zpěvačka Věra Špinarová

Olympijský park Ostrava je úspěšně za námi, krásnou tečku za ním včera udělala zpěvačka Věra ŠpinarováOstrava – 22. srpna 2016 – Téměř sto padesát tisíc. Tolik lidí zavítalo alespoň do jedné z lokalit Olympijského parku Ostrava. „Celkový počet návštěvníků nás mile překvapil. Původní odhad organizátorů byl daleko nižší. Počítali jsme s počtem přibližně tří tisíc návštěvníků denně. Celkově bychom se tak dostali na padesát tisíc osob. Výsledné číslo je však třikrát vyšší,“ říká tisková mluvčí Olympijského parku Ostrava Veronika Říčková.

Největší zájem o park měly rodiny s dětmi, které se do parku také rády vracely. Děti si užívaly všechny sportovní disciplíny od atletiky na Masarykově náměstí, výuky zumby a samby přes míčové sporty, bojové a úpolové aktivity na Černé louce až po lodičky a trenažéry veslování v Loděnici u Hradní lávky. Pobavil je doprovodný program, nechávaly si malovat na obličej a poradily si i se zábavnými balonky. Děti si také prohlédly a poté na vlastní kůži vyzkoušely řadu exhibičních sportů, například box, gymnastiku, házenou, šerm, řeckořímský zápas a mnohé další.

Dospělí si užívali především večerní kulturní program. „K nejatraktivnějším koncertům patřilo vystoupení skupiny No Name, zpěvačky Ewy Farné a také strhující show Dana Nekonečného. Pomyslnou tečku za olympijským parkem udělala zpěvačka Věra Špinarová. Návštěvníci si nenechali ujít ani slavnostní uvedení manželů Dany a Emila Zátopkových do Síně slávy sportovců Moravskoslezského kraje,“ říká Veronika Říčková.

Nebývalý zájem zaznamenala také fanzóna s velkou LED obrazovkou, na níž mohli návštěvníci sledovat přenosy z Ria de Janeira. Několik tisíc lidí fandilo v přímém přenosu například medailovým kláním tenistky Petry Kvitové a skifaře Ondřeje Synka. „Jsme velmi rádi, že se nám do Ostravy podařilo přivézt sympatického olympijského medailistu Ondřeje Synka. Fanoušci mu přímo z parku drželi palce a hnali ho svou energií pomyslně dopředu při jeho bronzové plavbě,“ dodává Říčková. Kromě skifaře však do parku zamířily také další sportovní hvězdy, například plavkyně Barbora Závadová, stolní tenista Petr Korbel, zápasník Vítězslav Mácha, gymnastka Adolfína Tačová, šermíř Aleš Depta, atletka Táňa Netoličková Kocembová a desítky dalších.

Olympijský park Ostrava přinesl i prostor pro odpočinek. U řeky Ostravice vznikla písečná pláž přezdívaná Moravská Copacabana, na Černé louce se příchozí mohli občerstvit exotickými drinky v Rio baru.