Lipno zažilo noční běh Emila Zátopka. Na startu bylo přes 500 závodníků

Lipno zažilo noční běh Emila Zátopka. Na startu bylo přes 500 závodníkůVíce než 500 běžců se zúčastnilo nočního běhu Emila Zátopka, který uzavřel nedělní program v Olympijském parku Rio-Lipno. Na jeho startu stáli i známí sportovci – skikrosař Tomáš Kraus, běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová a snowboardcrossař Michal Novotný.

Zhruba dvoukilometrová trasa vedla od břehu lipenské přehrady na Kramolín podél lanovky až ke Stezce korunami stromů. Neumannová pojala běh v závodním tempu a skončila druhá, nezaostával ani Kraus s Novotným.

Běžci si mohli v cíli závodu projít Stezku, po níž po přivítání posledního účastníka v cíli vyšel karnevalový průvod vedený bubeníky Wild Sticks a zahrála samba od hudební skupiny Banda Brincadeira, nebo se zdarma projet lampiónovou lanovkou.

„Běh byl unikátní v tom, že propojil dvě místa – samotné srdce Olympijského parku a lanovku, potažmo Stezku v korunách stromů. Všichni běžci si jím také připomněli Emila Zátopka, který je symbolem letošní olympiády,“ uvedl marketingový ředitel Českého olympijského výboru Marek Tesař.

Všichni účastníci také vzdali hold všem dobrovolníkům, kteří se podílejí na provozu Olympijského parku a zároveň lampiony vymezovali trať nočního běhu.