O florbal je v olympijském parku velký zájem

O florbal je v olympijském parku velký zájemJedním z mnoha sportů, které lze v Olympijském parku Rio-Lipno navštívit je florbal. Sport dynamický a rychle se rozvíjející. I na Lipně se těší velké oblibě. Každý den si ho vyzkouší několik stovek lidí.

Zahrát si proti sobě na velkém nebo malém hřišti, vyzkoušet si slalom, přesnost střely nebo její rychlost? To vše je možné pouze v Olympijském parku na Lipně a to až do jeho konce 21. srpna.

„Je to sport pro všechny. Navíc stále zažívá boom, který trvá už několik let. Myslím, že každé dítě by si ho mělo vyzkoušet. Je to dnes hodně populární i na školách při tělocviku,“ prozradil Kamil Vraspír, jeden z organizátorů florbalového programu.

Celý program si vždy užívají hlavně děti, ale ani dospělí nejsou výjimkou. „Zkoušel jsem si tvrdost střely. Měl jsem maximum asi 103, takže jsem spokojený, protože jsem porazil kámoše,“ smál se Pavel, který je v parku už potřetí.

„Moc mě to bavilo. Zahrál jsem si, střílel jsem na plachtu a jezdil slalom. Vyzkoušel jsem vlastně asi všechno a pak jsem dostal náramek. Líbilo se mi to,“ svěřil se devítiletý Petr, který hraje závodně hokej.

Kromě klasického florbalu si můžou návštěvníci parku v některých dnech vyzkoušet i jeho plážovou a vodní podobu.