Nový sport v Olympijském parku? Vodní florbal! Zahráli si i čeští reprezentanti

Nový sport v Olympijském parku? Vodní florbal! Zahráli si i čeští reprezentantiŽe už jste si vyzkoušeli klasický florbal? Máme pro vás novinku, kterou si můžete zkusit v Olympijském parku Rio-Lipno. Je jím vodní florbal, který si dnes zahráli i extraligoví hráči a čeští reprezentanti. Byli jimi Petr Kološ, Jan Marvánek, Vojtěch Bagin a Martin Pražák.

Už od otevření bran mohli diváci zkusit netradiční florbal, kterým byl tentokrát florbal na vodě. Po jeho klasické a plážové podobě tak přišla o něco chladnější varianta.

Hráči se ponořili po kolena do vody a snažili se zkrotit neposedný děrovaný míček. Nejprve veřejnost, poté přišli na řadu hráči z extraligy. Nutno podoknout, že návštěvníky tato možnost nadchnula a ačkoliv Lipno zkrápěl déšť, tak si návštěvníci tento netradiční florbal vyzkoušeli ve velkém počtu.

Poté už své umění s hokejou předvedli ti nejzkušenější. A bylo se rozhodně na co dívat. Borci s extraligovými a reprezentačními zkušenostmi si házeli míček vzduchem z čepele na čepel a ještě se u toho skvěle bavili.

„Bylo to výborný. Fakt jsme se pobavili. Škoda, že už budem muset jet," smutněl Martin Pražák.

„Skvělé odreagování. S normálním florbalem to nemá moc společného a člověk už musí hokejku trošku ovládat, když chce hrát něco podobného. Ale my jsme si zařádili. Dokonce i ve vodě nám bylo teplo. Museli nás z ní vyhánět. Jinak bychom snad hráli do teď," smál se Vojtěch Bagin z pražských Bohemians.

„Určitě bychom to lidem doporučili," shodli se všichni čtyři hráči.

Možnost zahrát si vodní florbal bude i v následujících dnech.