Na zahajovací průvod městem dorazily desetitisíce lidí

Na zahajovací průvod městem dorazily desetitisíce lidíDesítky tisíc lidí ukázaly, že Pardubice žijí olympiádou. Na třídě Míru čekal na zahajovací průvod ohromný dav lidí, další přicházeli od Zelené brány, jiní čekali v Tyršových sadech. K parku Na Špici mířili všichni, kteří přišli zahájit nejen Olympijský park Pardubice 2016, ale i letní hry v Rio de Janeiru. Olympijské kruhy byly symbolicky rozsvíceny, a to díky obrovskému množství svíticích tyčinek. Pořadatelé upřímně děkují všem, kteří dorazili!

„Velmi nás taková účast překvapila, s tolika lidmi nikdo nepočítal. Podle prvních odhadů dorazilo přes 20 000 návštěvníků. Jsme hrdí na obyvatele Pardubic, že měli o zahajovací ceremoniál takový zájem. Koncipován byl jako průvod – kolostroje na jeho začátku, v závěsu hudebníci, vyvýšené taneční a divadelní scény, kolem nichž měl projít celý průvod… to vše v množství lidí trochu zaniklo a mnohé nebylo vidět ani slyšet. Uvědomujeme si samozřejmě naše chyby, ale věříme, že i tak si mnozí návštěvníci zahájení našeho olympijského parku užili společně s námi a našimi hvězdnými sportovci, kterým také moc děkujeme za účast,“ uvedl manažer projektu OPP 2016 Pavel Stara. „Doufáme, že nám nedostatky odpustíte a podpoříte nás i v dalších dnech na sportovních stanovištích, olympiáda je o sportu a hned v sobotu ráno začínáme!“

Přijďte si i zítra náš olympijský park užít jak se patří. Na programu je toho opravdu hodně, mj. karate a vzpírání, extrémní závod Lion Race a vyzkoušet si můžete třeba i dračí lodě. A k tomu samozřejmě připomínáme festivaly či akci Služeb města Pardubic Zažij město. Nebo si můžete přijít zaběhat do parku Na Špici - ve 14:00 hodin odstartují Rio Barth Run a Rodinný běh.

Více informací o Olympijském parku Pardubice 2016 naleznete na webu www.pardubice.eu, www.olympijskeparky.cz a na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016.