Na Lipně vede děti ke sportu Šárka Kašpárková!

Na Lipně vede děti ke sportu Šárka Kašpárková!Šárka Kašpárková, olympijská medailistka a mistryně světa, zavítala na několik dnů do Olympijského parku Rio-Lipno. Je jedním z ambasadorů Sazka Olympijského víceboje.

„Když říkám dětem vyhodnocení testování a zvedám prst, že by měli něco dělat, slibují a přísahají, že budou sportovat. Snad se jich k tomu aspoň pár odhodlá,“ doufá.

Kašpárková je zainteresovaná v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. „Mám na starosti všechny moravské kraje. S dětmi učiteli jsem po celý rok.“

Dobrovolnice Markéta, která v parku na Lipně testuje trojskok z místa, si spolupráci s Kašpárkovou užívá. „Šárka mě opravila, abych délku skoku měřila od paty a ne od špičky. Je skvělé, že na vše dohlíží zkušená sportovkyně,“ pochvaluje si.

Bývalá trojskokanka tráví většinu času právě na stanovišti víceboje. „Park jsem si prošla, ale moc aktivit jsem zatím nestihla. Zahrála jsem si volejbal a poseděla ve fanzóně u hlavní stage. Nejvíc jsem si užila vítání olympioniků, kdy tu byla nádherná a úžasná atmosféra,“ komentovala.

Kašpárková prožívá olympiádu v Riu a fandí českým olympionikům. „Na to, co mě hodně zajímá, si natahuji budík. Všechny získané medaile jsou pro mě zážitkem. Když se to někomu povede, chce se mi úplně brečet,“ svěřila se.