Mladí hokejbaloví reprezentanti navštívili olympijský park

Mladí hokejbaloví reprezentanti navštívili olympijský parkHokejbal – sport, který se v Olympijském parku Rio-Lipno těšil obrovské oblibě. Zpropagovat tento sport přijeli v sobotu také čeští reprezentanti do 16 a 18 let. Ti předávali zájemcům cenné rady a navíc sehráli mezi sebou jedno modelové utkání.

Skvělé možnosti nabízel v srdci olympijského parku hokejbal. O tento sport byl obrovský zájem. Vždyť návštěvníci si mohli vyzkoušet přesnost střely, tvrdost střely, slalom, přihrávky nebo samotnou hru. V sobotu si také mohli zatrénovat s nejlepšími českými hráči do 16 a 18 let.

„Užili jsme si to. Bylo to příjemné. Je tu spousta věcí na vyzkoušení. Myslím, že jsme si to užili jako celá rodina. Já například hrála hokejbal úplně poprvé,“ popsala své dojmy Tereza, která zavítala do olympijského parku s rodinou.

S podobnými dojmy odcházeli téměř všichni návštěvníci, kteří si hokejbal zkusili. „Moc se mi to líbilo. Asi si to půjdu ještě někdy zkusit,“ říkal osmiletý Tonda.

Návštěvníci si mohli také zasoutěžit v tvrdosti střelby. Nejprve byly na řadě ženy a dívky, po nich muži. Nejtvrdší ženská střela měla 98 kilometrů v hodině, mužská střela v rámci soutěže letěla rychlostí 117 kilometrů za hodinu. Absolutní rekord, který organizátoři akce zaznamenali, je 167 kilometrů za hodinu!

„Celý park je super. Když jsem měla čas, tak jsem si vyzkoušela, co šlo. Lukostřelbu, paddleboarding, který mně a kamarádce tak úplně nevyšel a třeba ping pong. Hlavně jsem ale ráda, že si lidi chodili zahrát hokejbal. Překvapilo mě, že chodili úplně všichni. Děti, dospělí, holky i kluci. Moc jsem si to tu užila,“ uzavřela Anička Kuželová, která hraje hokejbal třetím rokem v Ústí nad Labem.