Lipno hostilo jedinečný SUP NIGHT SPRINT

Lipno hostilo jedinečný SUP NIGHT SPRINTV Olympijském parku Rio-Lipno se utkalo třicet mužů a dvanáct žen v nočním turnaji na paddleboardech. Roli favoritů potvrdili zkušenější borci, zejména Jan Rott.

Na startovní listině nechyběla jména známých sportovců. Přihlásili se slalomáři, raftaři, windsurfaři nebo skifaři. Zúčastnili se i závodníci, kteří se vodním sportům nevěnují – například běžci do vrchu.

Hodinu a půl trvalo zápolení, exhibiční parádičky i pády do vody na dvousetmetrové trati. A pak se radovali ti nejlepší, kteří na stupně vítězů dojeli na paddleboardech.

Kategorii mužů vyhrál Jan Rott, druhý skončil Jakub Zíma a třetí David Stolín. Rott byl suverénní ve všech jízdách, prvenství si vyjel systémem start-cíl! Mezi ženami si medaile rozdělila trojice Iva Dundová, Kristýna Babiánková a Lucie Fialová.

Jedním z účastníků exhibice byl legendární veslař Václav Chalupa. „Spletl jsem si to se závodem v plavání, byl jsem pořád ve vodě. Vypadl jsem v kvalifikaci, ale užil jsem si to. Musím víc trénovat,“ smál se Chalupa.

Pobavila se i Markéta, která si vyzkoušela paddleboardy už dříve na vodách jihomoravské Věstonické nádrže. „Na kontaktních závodech se mi líbí, že čas od času někdo žuchne do vody. Může se stát takřka cokoliv,“ pochvalovala si.