Lipno bude hostit Mistrovství České republiky ve vodním slalomu

Lipno bude hostit Mistrovství České republiky ve vodním slalomuVíkend bude patřit vodnímu slalomu. K trati pod lipenskou přehradou zavítají nejlepší čeští vodní slalomáři a sjezdaři.

Startovní listina je plná zvučných jmen. O mistrovský titul se utká například olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek nebo úřadující mistr České republiky Vít Přindiš!

Představí se olympionici, kteří ještě před pár dny závodili v Riu. Účast přislíbili reprezentanti Vítězslav Gebas, Jonáš Kašpar a Marek Šindler, v ženské kategorii nebude chybět mistryně světa Kateřina Kudějová.

Na divokou vodu vyjede i veleúspěšná kajakářka Štěpánka Hilgertová, vítězka olympiády z Atlanty a ze Sydney. Mistrovství zatraktivní několik hostů ze zahraničí. Přijedou například Slováci Michal Martikán, několikanásobný olympijský medailista, a Matěj Beňuš, který vybojoval v Riu stříbro.

Program vodního slalomu je následující:

Sobota 20. 8. – Mistrovství české republiky ve slalomu
8.30 Ukázková jízda
9.30 Začátek kvalifikace
12.30 Finále A
13.45 Finále B
15.25 Začátek závodu družstev

Neděle 21. 8. – 6. Český pohár ve slalomu
8.30 Ukázková jízda
9.30 Začátek kvalifikace
13.30 Finále A
15.00 Finále B

Na trati se uskuteční i Mistrovství České republiky ve sprintu a sjezdu na divoké vodě. Přijďte se podívat na atraktivní závody na jedné z nejtěžších a nejhezčích tratí v České republice!