Zpěvák Portless: Park je skvělá myšlenka

Zpěvák Portless: Park je skvělá myšlenkaDo Olympijského parku Rio-Lipno zavítal ve čtvrtek už podruhé Kryštof Michal, frontman kapely Portless. Při billiardové exhibici se ukázal s tágem v ruce. A bylo se na co dívat! Návštěvníkům parku předvedl své umění, zahrál si s nimi a pomohl jim vypilovat kulečníkovou techniku. O svém všestranném sportovním nadání i Olympijských hrách v Riu si s námi popovídal v exkluzivním rozhovoru.

Na národní úrovni jste se věnoval baseballu, lyžování a střelbě. Jak jste se ke sportu dostal?

Nepocházel jsem z vyloženě sportovní rodiny. Táta mě dal na sport odmalička, i když nikdy nebyl závodní sportovec. S lyžováním jsem začal díky babičce, která byla v roce 1948 třetí na republice. Chodil jsem sjíždět pražský Petřín, měl jsem ho hned za barákem. Potom mě přihlásili i do klubu. Se střílením jsem začal na základní škole hned v 1. třídě. A baseball přišel tak nějak automaticky jako letní aktivita, protože lyžování je zimní. Ta kombinace byla logická.

Nyní jste jedním z nejlepších českých hráčů snookeru. Jak intenzivně se mu věnujete?

Nejsem profesionál, ale mám taková období, kdy skoro jako profesionál trénuju. Nevydržím ale léta po sobě dřít tak intenzivně. Trénuju hodně, tak 4–6 hodin denně. Je to nutné, protože trvá 2 hodiny, než se člověk rozehraje.

Jak si zatím užíváte Olympijské hry v Riu?

Poslední část týdne jsem strávil na Ukrajině. Prosil jsem personál hotelu, aby mi řekl, na kterém kanálu běží olympiáda. Ukázalo se ale, že na Ukrajině olympiáda neběží. Sledoval jsem výsledky jen na wifi v médiích. A včera na mě žena vybafla, že Prskavec má bronz a že to bylo napínavé jak blázen.

Máte nějaký tip na počet medailí, které přiveze český tým?

Mně je jedno, jestli těch medailí bude 5 nebo 8. Jediné podstatné je, aby se všichni lidi, kteří do Ria odjeli, vrátili s tím, že si olympiádu užili. Je to o tom, že můžeme něco všichni sdílet. Olympiádu sdílí celý svět. Samozřejmě je i o medailích, ale pořád věřím tomu, že hlavní je coubertinovské heslo.

A jak si užíváte park na Lipně?

S kapelou Portless jsme park otvírali minulý pátek koncertem. To tady pršelo, dneska je mnohem líp. Chystám se skočit ČEPS JUMP předtím, než zase pojedeme domů. Park je určitě skvělá myšlenka. Na rovinu teď můžu poměřit, s jakým ohlasem se olympiáda setkává v Česku a na Ukrajině. Tam jsem neviděl žádné olympijské nadšení. Myslím si, že jako národ jsme na tom velmi dobře. Lidé, kteří sport sledují, můžou být rádi, že žijou v České republice, která přenáší, vysílá, zajímá se a dělá takovéto akce.