Křest pumptrackové tráhy a noční běh Emila Zátopka. Nenechte si ujít bohatý nedělní program na Lipně

Křest pumptrackové tráhy a noční běh Emila Zátopka. Nenechte si ujít bohatý nedělní program na Lipně​Živé šachy či beachfotbalový trénink s reprezentací a jako dva trháky slavnostní křest pumptrackové dráhy a noční běh Emila Zátopka. Takový je nedělní program Olympijského parku Rio-Lipno. Přijďte taky, vstup je zdarma!

Program hlavních akcí na neděli 7. 8.

Živé Šachy, Unihřiště (12:30 a 15:30)

Velmistři sehrají dvě exhibiční partie naslepo na velké šachovnici 10 x 10 m, šachové figury budou představovat děti v kostýmech.

Beach fotbal, T-mobile aréna (10:30 a 14:45)

Společný trénink a zápas s českou fotbalovou reprezentací.

Eva Samková a slavnostní křest pumptracku, u sjezdovky v Lipně nad Vltavou (14:00)

Na nové pumptrackové dráze ukážou své umění olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková (longboard), mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus (brusle) a profesionální biker Richard Gasperotti. O akci čtěte více ZDE.

Movebreakers, pláž Windy Point Černá v Pošumaví (14:00)

Elektronická live show, elegantní cirkus a ojedinělá kombinace melodií, která nenechá nikoho v klidu.

Vernisáž výstavy plastik Jakuba Flejšara a Michala Trpáka, centrum OP Lipno (18:30)

Jakub Flejšar sám sebe definuje jako sochaře přírody a je trenérem Evy Samkové, která na olympijských hrách v Soči v roce 2014 získala zlatou medaili ve snowboardcrossu.

Michal Trpák, rodák z Českých Budějovic, vytvořil desítky soch z různých materiálů, které jsou vystaveny v Čechách i zahraničí. Vedle sochařství se věnuje také grafice, malbě I organizování a kurátorování různých sochařských prezentací

Zažijte Rio v korunách stromů - noční běh Emila Zátopka nebo cesta lampiónovou lanovkou, centrum OP Lipno (20:30)

Rezervujte si místo ZDE. (prvních 500 registrovaných běžců získá volný vstup na Stezku korunami stromů

Zhruba dvoukilometrová trasa povede ze samotného srdce parku v Lipně nad Vltavou na Kramolín podél lanovky až ke Stezce korunami stromů, Pro rodiny s dětmi a ostatní fanoušky je také od 20:15 do 22:30 připravena lampiónová lanovka zdarma.