Klub českých turistů v Olympijském parku Rio-Lipno

Klub českých turistů v Olympijském parku Rio-LipnoProjděte si turistické stezky, které v okolí Lipna připravil Klub českých turistů! Po dokončení trasy v cíli dostanete drobné turistické suvenýry. Klub má stánek pod lanovkou (vedle centrálního parkoviště) a nabízí celou řadu aktivit.

Můžete si vyzkoušet malý turistický kvíz, prohlédnout si prezentace z turistického závodu nebo se seznámit s akcemi Klubu českých turistů. A zúčastnit se speciálního minituristického závodu! Začíná vždy každou celou hodinu.

V první polovině trvání parku absolvovalo turistické trasy zhruba 500 lidí, do stánku zavítala další tisícovka návštěvníků. Trasy jsou připraveny celkem čtyři – 18 km (maratonská), 10 km (vytrvalecká), 5 km (mílařská) a 5 km (sprinterská). Mapy stezek najdete zde.

Od pondělí 15. 8. se spolek zaměřil sportovním směrem. Hned v pondělí se minituristického závodu zúčastnilo 354 zájemců a stejný den se zhruba 1200 lidí zapojilo do činností spolku!

Navštivte i vy stánek Klubu českých turistů v areálu pod lanovkou, kde kromě něj najdete Palečkovu skluzavku, stanoviště orientačního běhu a jezdectví.