Hokejový mistr světa s tágem v ruce? Olympijský park navštívil Pavel Richter

Hokejový mistr světa s tágem v ruce? Olympijský park navštívil Pavel RichterDo Olympijského parku na Lipně zavítala další sportovní persona. Byl jím mistr světa v ledním hokeji Pavel Richter. Ten se chopil tága a představil se návštěvníkům při kulečníkové exhibici. A některé jeho šťouchy stály opravdu za to!

Když přišel Richter do stanu s kulečníkovými stoly, bylo vidět, že je v dobré náladě. „Tak jdeme na to, ne,“ zahlásil. Toho se ihned chytl Pavel Halamka, který se klasickému poolu věnuje již dvacet let a byl u jeho závodního vzniku v České republice. Dále se zápasu zúčastnil František Nejedlo, což je generální sekretář Českomoravského billiardového svazu. Tito tři borci přizvali mezi sebe ještě jednoho z řad diváků.

Jak už to tak při exhibicích bývá, celá exhibice probíhala v uvolněné atmosféře, která ale napětí přinesla sázka o piva. Hrálo se ve dvojicích. Richter s Halamkou a Nejedlo s divákem. Jednou vyhrála první jmenovaná dvojice, poté druhá. Ale diváci se bavili. K vidění bylo několik skvělých šťouchů a bylo znát, že ani jeden z pánů nehraje pool poprvé.

„Já jsem si to užil. Jelikož mám řidiče, tak jsem si mohl dát i pivo. Bohužel jsem nehrál tak, jak bych si představoval. Ale taky to možná bude tím, že kulečník hraju jednou ročně s Pánským klubem, který vede Martin Dejdar. Letos tedy bude výjimka. Zahraju si ho dvakrát,“ sdělil se smíchem Pavel Richter.

„Pavlovi to šlo. Je to přesně ten typ hráče, který vezme tágo do ruky a jde mu to. Asi je to i tím, že je sportovec, protože kulečník je sport jako každý jiný. Má za sebou několik těžkých a vyhecovaných duelů s hokejisty a fotbalisty,“ dodává s úsměvem Pavel Halamka.

V Olympijském parku Rio-Lipno to nebyla poslední billiardová exhibice. Ještě se zde představí například Pavel Vízek, Antonín Panenka nebo kulečníkový mistr Jiří Korn.