Fotbaloví vítězové z Moskvy 1980 nastříleli v exhibičním utkání 22 branek!

Fotbaloví vítězové z Moskvy 1980 nastříleli v exhibičním utkání 22 branek!Skutečnou a nefalšovanou exhibici viděli diváci v úterý ve Frymburku. Tam zavítali fotbalisté, kteří na olympijských hrách v Moskvě 1980 vybojovali zlaté medaile, když ve finále porazili Východní Německo 1:0. Tentokrát ale padlo branek více. Utkání mezi červenými a bílými skončilo 11:11.

Kolem dvoustovek diváků, kteří zamířili na frymburský fotbalový stadion, viděli parádní fotbalovou podívanou. Fotbal na malé branky, na malém hřišti a osm hráčů na každé straně. A že to byli nějací hráči! Vždyť po hřišti běhal například Petr Němec, Ladislav Vízek, Jan Berger, Tomáš Skuhravý nebo Jindřich Svoboda.

Ačkoliv utkání nebylo ve strhujícím tempu, tak k vidění byly krásné akce, parádičky a nádherné góly.

Padlo jich hned 22 a to po jedenácti na každé straně. Například Tomáš Skuhravý se prosadil krásnou hlavičkou jako v dobách jeho největší slávy, ale fotbalovými kousky bavil hlavně Ladislav Vízek, který si předtím střihl ještě exhibici v billiardu.

„Myslím, že se diváci skvěle bavili. Všichni kluci byli hrozně fajn. S každým si podali ruku, vyfotili se, prohodili pár slov. Byla tu úžasně uvolněná atmosféra. Nemělo to chybu,“ usmíval se Jan “Turek“ Turcovský, který akci pořádal.

„Bylo to výborný! Lidi si to užili. Já jsem klukům posekal trávu, aby se jim lépe hrálo. Lidi fandili, počasí vyšlo, takže co víc si přát,“ byl spokojený Dušan “Špalda“ Račák, který je kapitánem frymburského fotbalového týmu a zároveň správce hřiště.