Formule 1 na vodě - druhý závod České jachtařské ligy na Lipně!

Formule 1 na vodě - druhý závod České jachtařské ligy na Lipně!Atraktivní divácká podívaná na vodě se naskytne návštěvníkům Olympijského parku Rio-Lipno poslední víkend olympijských her 19. – 21. srpna. ​Špičkoví čeští jachtaři se pustí do napínavých soubojů v nové sérii závodů s ambicemi uskutečnit formát osvědčený v zemích řazených mezi jachtařské velmoci.

Závod má unikátní podobu krátkých, divácky atraktivních patnáctiminutových rozjížděk. Dvanáct týmů se na šesti lodích dodaných pořadatelem střídají, a rozhoduje tak pouze jachtařské umění, nikoli materiál. Vysoce sportovní kajutové plachetnice Melges 24, někdy označované jako jachtařské formule 1, nahrávají vzniku dramatických situací, velmi atraktivních pro diváky.

„Nový formát závodu, který probíhá blízko břehu, aby ho mohli diváci sledovat, a ve kterém se jede spousta rozjížděk v krátkém čase, mě baví. Do poslední chvíle nikdo nemá nic jisté. Funguje dobře hlavně ve velkých městech, takže Praha, Brno i Lipno v době olympijského parku jsou ideálními místy,“ hodnotí závod bývalý olympionik Martin Trčka, který na Lipně opět nebude chybět.

Vítězný tým postupuje do světové Ligy mistrů klubů na lodích J70, která se letos pojede v Porto Cervo na Sardinii. Diváci se můžou těšit na velmi zajímavý závod a nebude chybět bohatý doprovodný program, včetně odborného komentáře.

Celkem má soutěž klubů tři regaty, první se jela v květnu v Praze a třetí se pojede 1. – 2. října v Brně.

Další informace

Tomáš Musil, Yachting Holidays,
tel.: 606 458 852,
email: info@melges24.cz