Exhibice Riverside Cross přitáhla čtyři stovky diváků

Exhibice Riverside Cross přitáhla čtyři stovky divákůV pátek v Olympijském parku Rio-Lipno vypukla s úderem šesté hodiny naprosto unikátní show! Kanoisté a kajakáři se pustili do závodu kombinovaného se střelbou. A střelba s pořadím zamíchala stejně jako při biatlonových závodech.

Kategorii kajakářů ovládl talentovaný Michael Matějka, který dokázal porazit i zkušené borce. „Nejtěžší pro mě bylo finále, protože jsem musel absolvovat nějaké přidané specialitky, například eskymácké obraty“ komentoval.

Ve finálovém duelu se střetl s Vítem Přindišem, kterého odsunul na druhou příčku. Třetí se umístil olympijský medailista a miláček publika Vavřinec Hradilek. „Semifinále jsem prohrál, protože jsem pokazil střelbu. Nestihl jsem si ji vyzkoušet. Ale exhibici jsem si užil náramně, přišlo hodně diváků,“ pochvaloval si Hradilek.

Mezi kanoisty byl nejúspěšnější Stanislav Ježek, který v dechberoucím dojezdu dopádloval rukama do cílové branky před slovenským Matějem Beňušem. „Závěr byl zpestřením, protože jsem ztratil pádlo. Vypadalo, že je rozhodnuto, ale Matěj mě málem předjel. I když to byla exhibice, vítězství vždycky potěší,“ radoval se.

Kromě kategorií kajakářů a kanoistů se odehrál i souboj osobností a závod na paddleboardech. V nich se předvedly sportovní hvězdy z jiných odvěví nebo esa ze zpravodajských portálů. Diváci si tak užili pořádnou dávku zábavy.

„Byla to nebetyčná legrace,“ libovala si Markéta, expertka na biatlon, a dodala: „Člověka by nenapadlo, že po několika stech uběhnutých metrech na běžkách se dá ještě střílet. Střílet se dá i po několika desítkách upádlovaných metrech. Proč by se tedy tento sport jednou nemohl dostat na olympiádu?“