Do ČEPS JUMP BAG naskákali lidé již téměř 28 km

Do ČEPS JUMP BAG naskákali lidé již téměř 28 kmUnikátní atrakce ČEPS JUMP BAG v Olympijském parku Rio-Lipno láme rekordy v návštěvnosti. Od soboty 6. srpna do úterý 9. srpna se uskutečnilo celkem 1 743 skoků z výšky 10 metrů a 2 663 skoků z 6 metrů. Celkem tak skočilo za 4 dny fungování atrakce 4 406 návštěvníků parku. Když sečteme naskákané metry, dostaneme se k číslu téměř 28 kilometrů. A to není vše. Aby si zájemci mohli skočit a zažít pocit volného pádu, vystoupali 167 040 schodů.

Jedním z prvních skokanů byla olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková. „Nečekala jsem, že ČEPS připraví tak skvělou atrakci. Takový skok do neznáma jsem zažila poprvé a bylo to skvělé. Všem doporučuju,“ shrnula pocity po skoku Samková.

Na ČEPS JUMP se chystají i další úspěšní sportovci jako Vavřinec Hradilek nebo hráči fotbalového týmu z EURA 96.

„Zájem o ČEPS JUMP BAG zatím vysoce překonává naše očekávání. Již nyní jsme na číslech, kterých jsme chtěli dosáhnout na konci olympiády. A to jsme kvůli dešti museli atrakci otevřít o den později,“ říká vedoucí Propagace a interní komunikace společnosti ČEPS Petr Maňák. „Jsme rádi, že návštěvníkům Olympijského parku Rio-Lipno můžeme nabídnout tuto v České republice unikátní atrakci, a zpestřit jim tak zdejší sportovní vyžití zážitkem s nejvyšším napětím. Věříme, že ČEPS JUMP BAG zůstane oblíbeným stanovištěm až do konce olympiády,“ dodává Maňák.

ČEPS JUMP BAG je polštář o rozměrech 10 x 10 metrů a výšce 3 metry. Skákat lze ze speciální věže, a to buď z výšky 6 metrů, nebo pro odvážnější z 10 metrů. Taková výška odpovídá zhruba skoku ze třetího patra domu. Díky ČEPS JUMP BAG ale s bezpečným a měkkým dopadem.

Jump Bag je obrovský gumový polštář napuštěný vzduchem. Používá se jako spolehlivý prostor pro dopad například při tréninku skoků na snowboardu, na kole, při akrobatickém lyžování a pro řadu dalších, zejména extrémních sportů. Je zkonstruovaný tak, aby dokázal perfektně absorbovat dopadovou energii. Proto se na něj dá skákat až z těžko uvěřitelné výšky 60 metrů.