Děti z příměstských táborů program v olympijském parku baví

Děti z příměstských táborů program v olympijském parku bavíVšední dny patří v Olympijském parku Pardubice 2016 především dětem z příměstských táborů z Pardubic a blízkého okolí. Zázemí najdou v parku Na Špici, na letním stadionu a v Tyršových sadech, kde je kromě aktivní zábavy prostor také pro odpočinek a relaxaci.

Tábory jsou určeny pro všechny děti, které mají rády sport a které chtějí poznat různé olympijské i neolympijské sporty. Vyzkouší si například boxovací techniku, basketbal, judo, vodní sporty a řadu dalších aktivit. Program je navíc přizpůsoben věku dětí v jednotlivých skupinách.

Pořadatelé se také snaží předejít dlouhému čekání u jednotlivých sportovních disciplín, proto pro každý příměstský tábor připravili denní harmonogram. „Už jsme si vyzkoušeli box, basketbal a včera jsme byli na orientačním běhu v Tyršových sadech. Mohli jsme si zahrát i volejbal a florbal. Nejvíc se však těším na vodní sporty, které nás teprve čekají,“ popsala desetiletá Tereza Morávková z příměstského tábora Děti sportu. Ten má v Olympijském parku Pardubice naplánovaný program až do pátku 12. srpna. „Moc mě to tu baví. Program je zajímavý a poučný, je to zas něco jiného,“ dodává Tereza Morávková.

Vlastní příměstský tábor připravil i Olympijský park Pardubice. „Tábor je zaměřen především sportovně, ale děti si budou moci vyzkoušet různé jiné dovednosti ve vědeckotechnickém koutku Science Point, kterým se do projektu zapojila také Univerzita Pardubice,“ uvedla Jana Klusáčková z týmu OPP 2016.

Děti můžete přihlásit na jakýkoli den v termínu od 8. do 19. srpna. Sraz je každý den od 8:00 do 8:30 hodin na Relax louce Olympijského parku Pardubice 2016 v ulici U Stadionu. Více informací, přihlášku a kontakty naleznete na webu www.olympijskeparky.cz/olympijsky-park-pardubice-2016/primestske-tabory.