Čtvrteční odpoledne patřilo sportovnímu rybolovu

Čtvrteční odpoledne patřilo sportovnímu rybolovuV Olympijském parku Rio-Lipno se můžete seznámit i s netradičními sporty! Do Černé v Pošumaví zavítali několikanásobní mistři světa ve sportovním rybolovu a během exhibice ukázali divákům své nahazovací umění.

Kdo čekal vodu a ryby, byl překvapen. Sportovci trefovali terče v různých disciplínách na velké travnaté ploše. „Tyto disciplíny se dají využít dobře i u vody, různá nahození se hodí při chytání ryb,“ objasnil Jiří Vaněček, čerstvý juniorský mistr světa.

Společně s Vaněčkem v exhibici vystoupila i Kateřina Marková, čtyřicetiosminásobná mistryně světa, a Jan Luxa, další veleúspěšný reprezentant. V disciplínách muška na cíl, skish a arenberg se takřka nemýlili.

Po exhibici následovala soutěž pro děti. „Jsem na Lipně na rybářském táboře, je to tu moc pěkné. Na tréninku trefuji hodně terčů, ale při závodech jsem nervózní,“ komentoval desetiletý Šimon, který se soutěže zúčastnil.

Na stanovišti rybolovu mohli návštěvníci shlédnout výstavu trofejí české reprezentace ze světových i domácích šampionátů. „Je inspirativní setkat se s rybářskými esy. Už se těším, až techniky, které jsem dnes okoukala, využiji při lovu,“ libovala si rekreační rybářka Markéta.