Chodec Lukáš Gdula míří dnes do Ria, s Olympijským parkem Pardubice však zůstane ve spojení

Chodec Lukáš Gdula míří dnes do Ria, s Olympijským parkem Pardubice však zůstane ve spojeníMinulý týden navštívil náš Olympijský park Pardubice 2016, dnes už míří do Ria. Chodec Lukáš Gdula bude Českou republiku reprezentovat na letošních letních olympijských hrách v Rio de Janeiru, kam míří celkem 106 českých sportovců. V Riu na našeho chodce čeká závod v chůzi na 50 kilometrů, naposledy Lukáš Gdula ušel tuto vzdálenost za 3 hodiny 54 minut 29 sekund.

„Určitě bych byl moc spokojený, kdybych se přiblížil svému osobnímu rekordu, případně ho i vylepšil. Myslím si, že když to dobře půjde, mohl bych se umístit třeba i na dvacátém místě,“ říká Lukáš Gdula. Na olympiádu se Lukáš připravuje už dlouho. „Příprava je dlouhá, nezahrnuje jen pár týdnů, jedná se o několik let. Při trénincích kombinujeme víc sportů, není to jen o chůzi, zařazujeme do nich i běh, jízdu na kole, plavání a v zimě i běžky,“ popisuje svou přípravu nejen na letošní olympijské hry pětadvacetiletý sportovec z Pardubického kraje, který se v roce 2013 umístil na sedmém místě na mistrovství Evropy, kde závodil v chůzi na dvacet kilometrů.

S naším parkem však bude ve spojení i v době, kdy už se bude v Riu připravovat na svůj olympijský závod. „Domluvili jsme se s Lukášem, že nám do parku Na Špici bude každý den zasílat pozdrav a pár fotografií z Ria, samozřejmě mimo olympijskou vesnici a olympijská stanoviště. Závod na 50 kilometrů se uskuteční v pátek 19. srpna, přijďte mu spolu s námi držet pěsti třeba do naší fanzóny v parku Na Špici, kde budeme navíc pravidelně vysílat i jeho pozdravy z Ria,“ uvádí koordinátorka projektu OPP 2016 Dana Valášková.

Zítra si v Olympijském parku Pardubice můžete přijít vyzkoušet skateboarding, který bude mít své stanoviště na Zámku Pardubice. Pro veřejnost bude připraven turnaj v beach volejbale a na programu bude také od 16:00 hodin prezentace hokejbalového klubu a od 17:00 hodin exhibice florbalových reprezentantů ČR. Na Happy Season stage se můžete od 18:00 hodin těšit na koncerty kapel Sklepní Rada, Na Rovinu nebo Dechitaki.