Čeští olympionici svoji jízdou slavnostně otevřeli pumptrackovou dráhu na Lipně

Čeští olympionici svoji jízdou slavnostně otevřeli pumptrackovou dráhu na LipněZa účasti snowboardcrossařky Evy Samkové, skikrosaře Tomáše Krause a bikera Richarda Gasperottiho byla v neděli slavnostně otevřena pumptracková dráha, která je součástí Olympijského parku Rio-Lipno a nachází se vedle vstupu do Královského lesa. Dráha vznikla ve spolupráci České unie Sportu a Českého olympijského výboru a zůstane jako odkaz i po skončení parku.

Pumptrack je unikátní dráha pro děti i dospělé na uzavřeném okruhu, kde se udržuje rychlost jen „pumpováním“ mezi boulemi a klopenými zatáčkami. Dá se na ní jezdit na kole, koloběžce bruslích či longobardu.

„Dráha slouží nejen jako atrakce pro děti, ale řada sportovců zařazuje ježdění i do svého tréninkového programu. Moc by nás potěšilo, kdyby zrovna tady na Lipensku vyrostla budoucí Eva Samková,“ prohlásil marketingový ředitel ČOV Marek Tesař.

„Olympijský park je výborná atrakce pro lidi, kterou si olympijské hry bezesporu zaslouží, nicméně upřednostňujeme trvalý odkaz takové akce, a to například v podobě sportovišť trvalé hodnoty. Jsem moc rád, že jako Česká unie sportu jsme přispěli k tomu, že na Lipně i po skončení olympiády zůstanou sportoviště, na kterých mohou lidé aktivně trávit volný čas, a mohou zde vyrůstat i budoucí sportovní naděje, jež mohou někdy i reprezentovat Českou republiku ve světě,” uvedl předseda ČUS Miroslav Jansta.

Dráhu za přítomností více než dvou stovek fanoušků pokřtila jako první Eva Samková na longboardu, po ní se svezl Tomáš Kraus na kolečkových bruslích a Richard Gasperotti na kole.

„Hrozně mě to baví. Dráha je skvěle navržená, dá se na ní jezdit i po dešti v mokru. Pro mě je to v létě skvělý prostředek na pilování techniky. Navíc se v tomhle krásném prostředí v přírodě jezdí nádherně,“ pochvalovala si Samková.

„Já nejsem žádný profík, ale snad jsem ostudu neudělal,“ smál se Kraus. „Je to každopádně super atrakce na úžasném místě. Jezdí se na ní parádně a věřím, že přiláká hodně sportovců.“

Návštěvníkům, kteří se přijdou svézt na dráze do 21. srpna, budou coby instruktoři a trenéři k dispozici členové českého snowboardcrossového týmu.