ČEPS JUMP BAG v Olympijském parku Rio-Lipno oslavil 10 tisíc skoků

ČEPS JUMP BAG v Olympijském parku Rio-Lipno oslavil 10 tisíc skoků17. srpna 2016, Praha / Lipno - ČEPS JUMP BAG přivítal skokana, respektive skokanku s pořadovým číslem 10 000! Přestože Jana Š. přiznala, že musela překonat strach, vystoupala nakonec na vyšší ze dvou skoků. Unikátní zážitek, který si lidé mohou v České republice vyzkoušet vůbec poprvé, připravila pro návštěvníky lipenského olympijského parku společnost ČEPS. Ta jako jediná u nás provozuje, rozvíjí a udržuje elektroenergetickou přenosovou soustavu.

O tom, že tento adrenalinový zážitek budí respekt, svědčí i statistika. Z 6 metrů skočilo dosud 7 218 lidí, do výšky téměř 10 metrů si trouflo vystoupat a především se pak odrazit do volného prostoru přesně 2 782 zájemců.

„Byl to intenzivní zážitek. Ještě teď cítím adrenalin a vzrušení,“ popsala těsně po skoku své pocity Jana Š.

Na památku, že právě ona se do historie ČEPS JUMP BAG zapsala jako desetitisící návštěvník, dostala od společnosti ČEPS profesionální beachvolejbalový míč, ale také fotografie ze svého skoku.

Za 11 dnů provozu této atrakce museli skokani také našlapat 355 640 schodů. Vzdálenost, kterou odvážlivci napadali, pak činí neuvěřitelných 56 kilometrů a 726 metrů.

ČEPS JUMP BAG zaujal také sportovní celebrity. Obří matrace pohltila třeba olympijskou vítězku ve snowboardcrossu Evu Samkovou nebo vodního slalomáře Víta Přindiše.

„Zájem o ČEPS JUMP BAG vysoce překonává naše očekávání. Jsme rádi, že návštěvníkům Olympijského parku Rio-Lipno můžeme nabídnout tuto v České republice unikátní atrakci, a zpestřit jim tak zdejší sportovní vyžití zážitkem s nejvyšším napětím,“ říká vedoucí Propagace a interní komunikace společnosti ČEPS Petr Maňák.

ČEPS JUMP BAG je polštář o rozměrech 10 x 10 metrů a výšce 3 metry. Skákat lze ze speciální věže, a to hned ze dvou rozdílných výšek, z nichž ta vyšší odpovídá zhruba skoku ze třetího patra domu. Díky ČEPS JUMP BAG ale s bezpečným a měkkým dopadem.

Bagjump je obrovský gumový polštář napuštěný vzduchem. Používá se jako spolehlivý prostor pro dopad například při tréninku skoků na snowboardu, na kole, při akrobatickém lyžování a pro řadu dalších, zejména extrémních sportů. Je zkonstruovaný tak, aby dokázal perfektně absorbovat dopadovou energii. Proto se na něj dá skákat až z těžko uvěřitelné výšky 60 metrů.