Bývalé olympioničky soutěžily ve Frymburku v hodu oštěpem

Bývalé olympioničky soutěžily ve Frymburku v hodu oštěpemAtletický areál ve Frymburku přivítal v úterý dva vzácné hosty. V oštěpařské minisoutěži se proti sobě utkaly bývalá tyčkařka Kateřina Baďurová-Janků a skifařka Miroslava Topinková-Knapková, která přiletěla přímo z olympiády v Riu spolu s ostatními olympioniky.

Nenechte se zmást, sportovkyně místo klasického oštěpu vzaly do rukou jen jakousi pěnovou atrapu a soutěžily přímo na běžeckém ovále.

Jeden z dobrovolníků nejprve vysvětloval, jak oštěp správně uchopit a druhý z nich měřil vzdálenost. A výsledek? Těsný triumf tyčkařky.

„Byla jsem překvapená, že si pro nás organizátoři připravili oštěp, ale bavila jsem se. S Mirkou se známe na dálku, potkali jsme se jen párkrát,“ říkala Baďurová-Janků.

„Já bych asi musela víc potrénovat,“ smála se soupeřka. „Celkem netypická disciplína, oštěpařka ze mě asi nebude.“ Obě se pak dlouhé minuty podepisovaly a fotili s fanoušky.

Na atletickém stadionu u základní školy ve Frymburku si návštěvníci mohou pod dohledem zkušených instruktorů a dobrovolníků vyzkoušet šest disciplín – skok daleký, vrh koulí, překážkový běh, skok vysoký, běh na 50 metrů a hod oštěpem. Vše ve dvou variantách: dětské a dospělé.

Přijďte si zasportovat!