Badmintonový souboj Šebrle – Verner viděli diváci v Horní Plané

Badmintonový souboj Šebrle – Verner viděli diváci v Horní PlanéJeden zvyklý na brusle, druhý na tuhé zápolení v desetiboji. Tentokrát se však Tomáš Verner a Roman Šebrle utkali proti sobě s raketou v ruce. Své síly poměřili v badmintonu v Horní Plané v rámci Olympijského parku Rio-Lipno. Oba se však postavili po bok zkušených hráčů, potažmo hráček. Verner hrál s Richardem Hobzikem, Šebrle s Evou Brožovou.

Badmintonové odpoledne odstartovala již zmíněná čtyřhra. A k vidění byl výborný badminton, ve kterém se neztratili ani Verner a Šebrle. Bývalý krasobruslař si na kurtu počínal, jak kdyby hrál badminton závodně. Smečoval, zahrával kraťasy a od svého kolegy slyšel samá slova chvály. „Tomáš hrál výborně. Je znát, že už to někdy držel v ruce," chválil Richard Hobzik, který je několikanásobný juniorský mistr republiky v badmintonu, ale také dvojnásobný mistr světa v curlingu seniorů.

„Hrálo se mi až podezřele dobře. Asi to bylo raketou od místních pořadatelů, která byla fakt výborná. Hrála skoro sama. Ale samozřejmě zahrát si s profíkem po boku je obrovské ulehčení. Kdybychom plácali jenom s Romanem, tak by to asi taková podívaná nebyla. Byl to skvělý zážitek," líčil po souboji Tomáš Verner.

Sám přiznal, že badminton je jeho oblíbený sport. „Badminton je skvělý sport. Chodím si ho zahrát poměrně často. Je to dynamické a rychlé. Strašně mě to baví. Pro radost, pro zábavu a pohyb je to bezvadný sport," prozradil trojnásobný olympijský účastník.

Naopak u Šebrleho šlo o první badmintonovou zkušenost. „Na moje poměry to šlo poměrně dobře. Trefoval jsem to. Alespoň občas. Ale hrál jsem to poprvé v životě. Ale bavilo mě to. Bohužel kvůli času se mu asi nebudu moct věnovat více," řekl olympijský vítěz z Atén 2004 Roman Šebrle.

Po exhibici přišel na řadu trénink dvou úspěšných sportovců pod taktovkou jejich zápasových parťáků. „Trénink byl až překvapivě vyčerpávající. Ačkoliv to vypadalo, že jsme si jen pinkali, tak to bylo fakt dřina," dodal Verner.

„Eva mě toho spoustu naučila. Jak smečovat, jak se k tomu postavit. Je to vlastně opačnou nohou, než u tenisu. Bylo to zajímavé. Určitě by se do toho člověk dostal, kdyby to hrál častěji," uzavřel Šebrle.

Na závěr následovala exhibice profi hráčů. A to byla parádní podívaná! Na jednom kurtu čtyřhra, na druhém dvouhra a diváci žasli, co vše se dá v badmintonu zahrát.